Jump to content
Hundesonen.no

Ipod


Wanderlust

Recommended Posts

Posted

Jeg føler meg temmelig dum som ikke helt skjønner hvordan jeg får lagt inn de sangene jeg selv vil ha inn på iTunes,for så å legge de inn på iPoden.

Når jeg lastet ned iTunes så kom alle sanger og alt jeg hadde på dataen inn, men det jeg har lagt inn på dataen i ettertid får jeg ikke inn i iTunes. Og alt av sanger som ligger i iTunes la seg på iPoden, og jeg vil da ikke ha alle sangene der(passer seg ikke helt med julesanger og slikt). Så hvordan får jeg fjernet dem? Hvordan legger jeg inn de sangene jeg vil ha? osv osv.

(Er jo så mye enklere med en vanlig mp3 spiller :rolleyes: )

Hadde hvert fint om en eller flere kunne forklart meg litt :P

Posted

Slett de sangene du ikke vil ha på iPoden i iTunes, og oppdater igjen. Evt er det en litt mer komplisert metode du også kan bruke, hvis du "av-haker" de sangene du ikke vil skal overføres i hovedbiblioteket ditt, og så gå inn på ipod settings og markere av "overfør kun valgte sanger" (eller no liknende).

Er det noe mer, bare spør. Jeg har masse apple hjemme :P

Posted

Jeg tror jeg fikk det til i går. Men en ting jeg la merke til er at når jeg kobler den til pc, så åpnes iTunes og ipoden synkroniseres.Men akkurat når den er ferdig "kobler" den seg av og begynner å lade. Og da får jeg ikke gjort noe mer. Så jeg må fikse alt i iTunes på forhånd. Tror pc'n min bør kastessnart.

Posted
Jeg tror jeg fikk det til i går. Men en ting jeg la merke til er at når jeg kobler den til pc, så åpnes iTunes og ipoden synkroniseres.Men akkurat når den er ferdig "kobler" den seg av og begynner å lade. Og da får jeg ikke gjort noe mer. Så jeg må fikse alt i iTunes på forhånd. Tror pc'n min bør kastessnart.

Jeg slet med det samme selv... Det er noen innstillinger som må fikses på. Skal vi se om jeg finner Ipoden min, så jeg kan koble den til og få fram de aktuelle innstillingene :P

Posted
Jeg slet med det samme selv... Det er noen innstillinger som må fikses på. Skal vi se om jeg finner Ipoden min, så jeg kan koble den til og få fram de aktuelle innstillingene :P

Det hadde hvert flott! ;) For hadde hvert lettere om jeg bare kan synkronisere den når jeg selv vil.

Posted

Skal vi se.. Når jeg har koblet Ipoden til PCen og iTunes åpnes, får jeg opp en "forside" hvor jeg har enkelte alternativer jeg kan huke av. Det ene alternativet er "Håndter musikk manuelt", og den har jeg krysset av. Da kan jeg selv velge hvilke sanger jeg vil overføre til iPoden :P

Edit: da er iPoden koblet til uten at det skjer noe som helst, jeg velger bare sangene jeg vil ha og trykker "Koble fra iPod" når jeg er ferdig.

Posted

Bare hyggelig, fint det fungerte! :lol: Jeg var rimelig rød i toppen når jeg slet med det samme selv husker jeg *flir*

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...