Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpekurs


PolkaLotte

Recommended Posts

Skrevet

Er blitt den stolte mammaen til lille Hedda for to uker siden. Vi er blitt en liten lykkelig famile men har selv aldri hatt hund og har lyst å få Hedda med på dressurkurs. Men har lest litt om dette og det er en del ulike meninger på hvor gammel valpen skal være før man tar de med på dette. Lurte kanskje på om det var noen her som vet dette. Har også lagt merke til at Hedda er meget sky ovenfor andre mennesker og til dels andre hunder. Dette bekymrer meg litt til tross for at hun bare er to og en halv mnd. prøver og være sammen med andre som har hund og ser at hun blir trygg etter et par besøk. Men mitt ønske er selfølgelig at jeg ikke trenger å bekymre meg om vi er ute i "offenlighet" at hun skal knurre eller i værste fall bite noen andre om jeg ikke er nok oppmerksom. Igjen, gode råd noen?

Nybakt mamma

Skrevet

Hei!

De fleste hundeskoler jeg har sett som har valpekurs pleier å si at det er best å starte på kurs ved tre måneders alder, også litt med tanke på vaksiner o.l.

Og det med skyheten kan du jo ta opp med instruktøren du får, det er som regel lettere å si noe om hva du kan gjøre og hva det skyldes når man har sett det selv :) Men sånn i utgangspunktet ville jeg nok sagt at det er viktig at hun bare får gode opplevelser med andre mennesker og hunder.

Gi også gjerne en liten presentasjon av dere i "Presenter deg selv" :o

Mvh Miriam

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
    • Vi mistet begge hundene pga alder i 2023. Odin ble 17 og Kovu 13, så anstendig alder på begge.  Jeg har vært 100% ufør omtrent like lenge og går for tiden 500 meter et par ganger i uken, det er det. Og litt hagearbeid. Tollef lufter når vi passer hunder, eller jeg bruker handicapscooter. Men selv da holder det med et par uker hundepass om gangen.
    • Bortsett fra en del lyd i gitte situasjoner så må jeg si jeg er meget fornøyd med valget og positivt overasket så langt. Og lyden håper jeg roer seg litt igjen når hormonene gjør det 😅  Er du helt hundeløs nå? Dårlig form? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...