Gå til innhold
Hundesonen.no

Eso skal på valpeshow! *dør av nervøsitet*


Ina

Recommended Posts

Nå har Christina mast lenge om at jeg måtte melde på Eso på valpeshow på Levanger 24. september. I dag så var det ikke noe bønn, hun ringte selv å meldte meg på!

Seriøst, jeg overlever ikke dette altså, hihi.. Men bra at Christina kan handle hvis jeg streiker helt da.. :oops:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lykke til :lol: >Burde stille ham en del som valp, siden det ikke går når hunden blir voksen...  :)

visst går det an å stille en BC som voksen, den må bare ha tatt noen gjeterhund prøver først og fått høy poengsum (hvis det er stamtavle på han vell og merke) og hun kan stille han i sverige der er det lettere forå få stilt ut en BC. :wink: .

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Å, hehehe, det går fort når jeg leser. Men kanskje Tinka og jeg skal ta toget nordover, det kunne jo forsåvidt vært koselig.

Ina, skal du ta tog eller?

Vet noen forresten om det er valpeshow/utstilling på Leangen 8.-9. oktober, eller om jeg bare har funnet på det? :roll:

Hihi :lol: Tror du bare har funnet på det jeg! Det er i alle fall ikke på papillon.. Men du kan gjerne fikse det, så kommer jeg :)

Bare til å ta toget vettu, hopp av på Innhered sykehus da, for utstillingen er på Magneten, ved Badeland der, vet du?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Selvsagt vet jeg, haha. Dro ofte på badeland og magneten da jeg var mindre. Er dessuten født på Innherred, så det så det.  :lol:  

Må man forhåndsbestille togbilletter når man reiser med hund? Selv om det sikkert er litt annerledes med deg enn med meg da men..

Hehe, så det så :)

Nei, det har nå aldri jeg gjort ;) Hihi.. Går nok bra med deg og det, men du må jo betale for henne da. Halv pris er det vel? Regner liksom ikke med at det er fullt på toget tidlig lørdag morgen, så det skulle vel ikke være noe problem. Vet ikke hvor strenge de er på det heller jeg da, kommer vel an på konduktøren. Hvis hun ligger stille ved bena dine, så kan det jo hende de lar det gå?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har Christina mast lenge om at jeg måtte melde på Eso på valpeshow på Levanger 24. september. I dag så var det ikke noe bønn, hun ringte selv å meldte meg på!

Seriøst, jeg overlever ikke dette altså, hihi.. Men bra at Christina kan handle hvis jeg streiker helt da.. :oops:

Det går helt sikkert bra! Tren no frem til utstillingen så har du gjort det du kan gjere på forhånd. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...