Gå til innhold
Hundesonen.no

Lille Diva Gjemmer seg!


heisor1

Recommended Posts

Skrevet

God morgen!

Min Diva på åtte år har nå gjemt seg under sengen min i 1,5 døgn og jeg har prøvt alt mulig for å lokke henne frem.

Hvis jeg prøver å ta henne hyler hun og begynner å knurre.Hun har ikke spist,drukket eller tisset siden Torsdag ettermiddag.

Jeg kan nevne at jeg er syk og har vært innlagt på sykehus 1 uke og kom hjem Onsdag.En niese av meg passet henne her hjemme hos meg denne uken, og det gikk veldig bra ifølge henne.

Vær så snill,kan noen gi meg et tips hva jeg kan gjøre?

På forhånd takk

Heidi

Skrevet

Hei, og velkommen hit. Du må få hjelp til å få henne fram, eller til å løfte vekk sengen og få henne til dyrlegen så fort som mulig.

Skrevet

Det kan være hun har forstoppelse eller noe, schipperen vår oppførte seg hvertfall slik når hun hadde det. Hylte når vi tok på henne, ville ikke ha mat og gjorde ikke i fra seg. Jeg ville fjernet sengen og tatt henne til dyrlegen så varsomt som mulig.

Skrevet

Jeg sier meg veldig enig med Ida. Få denne niesen som har passet henne til å hjelpe deg slik at du kan få henne til en vet for å få henne sjekket.

Og det kan selvfølgelig også være en veldig vonbråten hund du har med å gjøre. Altså, hvis du ikke har for vane å være vekke fra henne OG hun merker at du er syk, så kan dette selvsagt ha en innvirkning på henne. Men jeg ville funnet det mer naturlig at hun var veldig innpåsliten ENN at hun dro seg vekk fra deg. Det at hun gjør det sistnevnte får meg til å tenke at hun har det veldig vondt... Så en veterinær er tingen etter mitt skjønn.

EDIT: under sengen din?? Er du kanskje sengeliggende for tiden? Da kan det jo også være at hun har plassert seg der for å sørge for at du er trygg og at hun ikke blir tvunget til å dra fra deg? Man skal være forsiktig med å menneskeliggjøre dyr, men det er en tanke jeg gjør meg.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...