Gå til innhold
Hundesonen.no

Lille Diva Gjemmer seg!


heisor1

Recommended Posts

Skrevet

God morgen!

Min Diva på åtte år har nå gjemt seg under sengen min i 1,5 døgn og jeg har prøvt alt mulig for å lokke henne frem.

Hvis jeg prøver å ta henne hyler hun og begynner å knurre.Hun har ikke spist,drukket eller tisset siden Torsdag ettermiddag.

Jeg kan nevne at jeg er syk og har vært innlagt på sykehus 1 uke og kom hjem Onsdag.En niese av meg passet henne her hjemme hos meg denne uken, og det gikk veldig bra ifølge henne.

Vær så snill,kan noen gi meg et tips hva jeg kan gjøre?

På forhånd takk

Heidi

Skrevet

Hei, og velkommen hit. Du må få hjelp til å få henne fram, eller til å løfte vekk sengen og få henne til dyrlegen så fort som mulig.

Skrevet

Det kan være hun har forstoppelse eller noe, schipperen vår oppførte seg hvertfall slik når hun hadde det. Hylte når vi tok på henne, ville ikke ha mat og gjorde ikke i fra seg. Jeg ville fjernet sengen og tatt henne til dyrlegen så varsomt som mulig.

Skrevet

Jeg sier meg veldig enig med Ida. Få denne niesen som har passet henne til å hjelpe deg slik at du kan få henne til en vet for å få henne sjekket.

Og det kan selvfølgelig også være en veldig vonbråten hund du har med å gjøre. Altså, hvis du ikke har for vane å være vekke fra henne OG hun merker at du er syk, så kan dette selvsagt ha en innvirkning på henne. Men jeg ville funnet det mer naturlig at hun var veldig innpåsliten ENN at hun dro seg vekk fra deg. Det at hun gjør det sistnevnte får meg til å tenke at hun har det veldig vondt... Så en veterinær er tingen etter mitt skjønn.

EDIT: under sengen din?? Er du kanskje sengeliggende for tiden? Da kan det jo også være at hun har plassert seg der for å sørge for at du er trygg og at hun ikke blir tvunget til å dra fra deg? Man skal være forsiktig med å menneskeliggjøre dyr, men det er en tanke jeg gjør meg.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvilke hunderaser kan jeg sammenligne med Chodsky Pes? Er de sånn som langhåret og korthåret Collie?
    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...