Gå til innhold
Hundesonen.no

Lille Diva Gjemmer seg!


heisor1

Recommended Posts

Skrevet

God morgen!

Min Diva på åtte år har nå gjemt seg under sengen min i 1,5 døgn og jeg har prøvt alt mulig for å lokke henne frem.

Hvis jeg prøver å ta henne hyler hun og begynner å knurre.Hun har ikke spist,drukket eller tisset siden Torsdag ettermiddag.

Jeg kan nevne at jeg er syk og har vært innlagt på sykehus 1 uke og kom hjem Onsdag.En niese av meg passet henne her hjemme hos meg denne uken, og det gikk veldig bra ifølge henne.

Vær så snill,kan noen gi meg et tips hva jeg kan gjøre?

På forhånd takk

Heidi

Skrevet

Hei, og velkommen hit. Du må få hjelp til å få henne fram, eller til å løfte vekk sengen og få henne til dyrlegen så fort som mulig.

Skrevet

Det kan være hun har forstoppelse eller noe, schipperen vår oppførte seg hvertfall slik når hun hadde det. Hylte når vi tok på henne, ville ikke ha mat og gjorde ikke i fra seg. Jeg ville fjernet sengen og tatt henne til dyrlegen så varsomt som mulig.

Skrevet

Jeg sier meg veldig enig med Ida. Få denne niesen som har passet henne til å hjelpe deg slik at du kan få henne til en vet for å få henne sjekket.

Og det kan selvfølgelig også være en veldig vonbråten hund du har med å gjøre. Altså, hvis du ikke har for vane å være vekke fra henne OG hun merker at du er syk, så kan dette selvsagt ha en innvirkning på henne. Men jeg ville funnet det mer naturlig at hun var veldig innpåsliten ENN at hun dro seg vekk fra deg. Det at hun gjør det sistnevnte får meg til å tenke at hun har det veldig vondt... Så en veterinær er tingen etter mitt skjønn.

EDIT: under sengen din?? Er du kanskje sengeliggende for tiden? Da kan det jo også være at hun har plassert seg der for å sørge for at du er trygg og at hun ikke blir tvunget til å dra fra deg? Man skal være forsiktig med å menneskeliggjøre dyr, men det er en tanke jeg gjør meg.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...