Gå til innhold
Hundesonen.no

Vær forsiktige!


Maria

Recommended Posts

Skrevet

... Og jeg snakker av erfaring!

Ja, jeg har klart det umulige. Brukket ankelen! Første dag av vinterferien og greier. Det er mye jeg går glipp av, og jeg må humpe rundt som en og annen krøpling i 6 uker. Anbefales ikke! Russeball, vinterferie med ski og aktivitetsdag med skolen må pent legges til side. Jeg som bare skulle ut av døra og sette meg i bilen og dra på jobb.

Grunnen er enkelt: dårlige sko på glatta. Det er ikke bare gamle fruer som faller og slår seg om dagen, og i alle fall ikke få som gjør det ti cm. utenfor sin egen inngangsdør, slik som meg selv. Legevakta var full av skliskadde på denne fredags ettermiddagen.

Jeg oppfordrer alle til å kjøpe seg gode og sklisikre sko, og om nødvendig brodder. Å se tantete ut er verdt det, hvis en slipper å skade seg. Det er ikke godt, sann mine ord.

Jeg er glad i dere, sonenfolket. Så pass nå for guds skyld på dere selv om det er isete der dere ferdes, også om dere kjører bil! :heart:

Dagens fra meg

Skrevet

God bedring Maria, utrolig kjipt at det skjedde akkurat nå.. Og spesielt når du akkurat har fått lappen og greier!

Skrevet

Au det var klønete :heart: God bedring til deg, om en uke har du full kontroll på krykkene, jeg lover deg. Har gått på slike veldig lenge og du og du får en fart jeg fikk til slutt, for ikke å snakke om armmuskler!

Skrevet

Hehe.. :heart: Ja, en får se det positive i det! Sånn hender bare.

Takk for oppmuntringer :D

Men jeg mener det, pass på dere selv på glatta!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...