Gå til innhold
Hundesonen.no

Vær forsiktige!


Maria

Recommended Posts

Skrevet

... Og jeg snakker av erfaring!

Ja, jeg har klart det umulige. Brukket ankelen! Første dag av vinterferien og greier. Det er mye jeg går glipp av, og jeg må humpe rundt som en og annen krøpling i 6 uker. Anbefales ikke! Russeball, vinterferie med ski og aktivitetsdag med skolen må pent legges til side. Jeg som bare skulle ut av døra og sette meg i bilen og dra på jobb.

Grunnen er enkelt: dårlige sko på glatta. Det er ikke bare gamle fruer som faller og slår seg om dagen, og i alle fall ikke få som gjør det ti cm. utenfor sin egen inngangsdør, slik som meg selv. Legevakta var full av skliskadde på denne fredags ettermiddagen.

Jeg oppfordrer alle til å kjøpe seg gode og sklisikre sko, og om nødvendig brodder. Å se tantete ut er verdt det, hvis en slipper å skade seg. Det er ikke godt, sann mine ord.

Jeg er glad i dere, sonenfolket. Så pass nå for guds skyld på dere selv om det er isete der dere ferdes, også om dere kjører bil! :heart:

Dagens fra meg

Skrevet

God bedring Maria, utrolig kjipt at det skjedde akkurat nå.. Og spesielt når du akkurat har fått lappen og greier!

Skrevet

Au det var klønete :heart: God bedring til deg, om en uke har du full kontroll på krykkene, jeg lover deg. Har gått på slike veldig lenge og du og du får en fart jeg fikk til slutt, for ikke å snakke om armmuskler!

Skrevet

Hehe.. :heart: Ja, en får se det positive i det! Sånn hender bare.

Takk for oppmuntringer :D

Men jeg mener det, pass på dere selv på glatta!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vurderer å kun holde meg til hund. Selv om jeg også har lyst på andre typer dyr. Kjekt med litt forskjellig synes jeg men hvis det er en ulempe og til hinder for hundene går jo ikke det. De er viktigst.
    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...