Gå til innhold
Hundesonen.no

Rå kyllingkjøttdeig?


RaW_DeNiM

Recommended Posts

Skrevet

kan jeg gi hunden min Rå kyllingkjøttdeig? liksom bare det til ett måltid eller bør jeg blande det med annen mat eller hva bør jeg- aldri gitt bikkja no rått enda:p men så er hun bare 4mnd gammel og,

Skrevet
kan jeg gi hunden min Rå kyllingkjøttdeig? liksom bare det til ett måltid eller bør jeg blande det med annen mat eller hva bør jeg- aldri gitt bikkja no rått enda:p men så er hun bare 4mnd gammel og,

Ja du kan sagtens give din hund det råt, det er faktisk det bedste for hunden din, men start med bare at give en smule, for at vænne hans mave til rå ting.

Ben bør altid være rå, og de er gode for dem da de får kalk i sig ved at gumle på benene og de får brugt deres tænder.

Skrevet

Min har aldri reagert på kyllingkjøttdeig, hun får en klatt hver gang vi har enten kjøttdeigen eller vanlig kyllingfilet. Hun elsker det. :hyper:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...