Gå til innhold
Hundesonen.no

Gjør et kupp :)


Siri

Recommended Posts

Skrevet

Om noen hobbyfotografer går rundt og tenker på å kjøpe nytt kamera nå, så starter visstnok Japanphoto salg av billige kamerahus av modellen Canon 30D til 3999,- fra og med i morgen (tror jeg det var) ! Det er et himla bra tilbud for et semi-profft kamera (og det sier jeg som er Nikon-bruker :hyper:). Japanphoto har kjøpt opp restpartiet av de utgåtte 30D-modellene (som nå er erstattet av 40D) -- så her er det muligheter til å gjøre knallkupp !

Skrevet
Om noen hobbyfotografer går rundt og tenker på å kjøpe nytt kamera nå, så starter visstnok Japanphoto salg av billige kamerahus av modellen Canon 30D til 3999,- fra og med i morgen (tror jeg det var) ! Det er et himla bra tilbud for et semi-profft kamera (og det sier jeg som er Nikon-bruker :)). Japanphoto har kjøpt opp restpartiet av de utgåtte 30D-modellene (som nå er erstattet av 40D) -- så her er det muligheter til å gjøre knallkupp !

Det ser ut til at det er for kamerahuset, og uten noen linse/objektiv? Jeg er ikke innkjørt i "fotosjargongen" og er heller ikke i form i dag, så dere får bære over med skrivefeil og sånt :)

Skrevet
Det ser ut til at det er for kamerahuset, og uten noen linse/objektiv? Jeg er ikke innkjørt i "fotosjargongen" og er heller ikke i form i dag, så dere får bære over med skrivefeil og sånt :)

Det er kun for kamerahuset ja - objektiver må man kjøpe utenom, men det er et himla bra tilbud :).

Skrevet
Kanskje dette hadde vært noe for meg? Vet du hvordan det er i forhold til Nikon D300?

Jeg ville definitivt vurdert det, og da heller lagt litt mer penger i god optikk ! Det har 8 mpix, tar 5 bilder i sekundet... Du kan lese litt om det HER :).

Nå har jeg kjøpt det... :)

Takk for tips! :)

GRATULERER med nytt kamera ;). Det er mye kamera for pengene :P

Skrevet
Jeg ville definitivt vurdert det, og da heller lagt litt mer penger i god optikk ! Det har 8 mpix, tar 5 bilder i sekundet... Du kan lese litt om det HER :).

Hmm.. Dette må vurderes ja.. Er liksom Nikon-fan jeg da, men det var jo veldig billig og bra dette .. Eneste som er litt dumt er at jeg ikke har nok penger til det nå, men kan låne. Var liksom planen å kjøpe etter konfirmasjonen.. Men jeg får snakke og diskutere med broren min, han vet ihvertfall mer enn meg.. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...