Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som vet om dyrebutikk som selger gode dekken?


Recommended Posts

Skrevet

Har litt hast med å finne et godt dekken til pelsen som skal brukes i helgen. Vår lokale dyrebutikk har utrolig dårlig utvalg i butikk, så jeg pleier å kjøpe det meste på nett, men nå haster det litt!

Skal ha et som skal brukes når samboer skal på teltur i vestmarka i helgen. Noen som vet om butikker som har gode dekken, og kanskje forslag til type dekken? Tusen takk for hjelp!

Skrevet

Søk opp Hamar hunde- og smådyr fôr ANS eller noe slikt (firmanavnet) og spør dem om de kan sende deg et dogman dekken i ønsket størrelse! De kommer i maange størrelser og jeg fikk mitt dekken på bare noen få dager! (jeg bor i nord-norge.)

Du kan også sjekke felleskjøpet?

Skrevet

Det er jo et godt forslag, men jeg må ha det til i morgen:) Må jo forresten være et stort marked for å åpne en hundebutikk med alt vi trenger av utstyr, PÅ LAGER! :wub:

Skrevet

De har fine dekken på Bekkestua, Eiksmarka og 4 poter.

Ellers så har de dekken som jeg er fornøyd med på DyrenesStorsenter i Sandvika :wub:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...