Gå til innhold
Hundesonen.no

dilter etter hele døgnet


lise og bajas

Recommended Posts

Skrevet

min valp dilter etter meg hele tiden. uansett om han er i sin dypeste søvn våkner han om jeg reiser meg for å gjøre noe og følger meg.

jeg er jo i endel bevegelse når jeg er hjemme (hjemme for tiden) husarbeid osv...

får valpen nok søvn tro?

kanskje jeg egentlig burde holde sofan for at han skal få sovet nok...fnise...

Skrevet

Det gjør min og. Eller den gjorde, har begynnt og slutte og bry seg nå. men den dilta etter meg hvorenn jeg måtte gå iallefall i 3 uker.

Skrevet

bajas er nå 4 mnd og dilter nesten mere og mere dess mer vi jobber med alenehjemme trening...

hm...jeg har jo en fin anledning til å bli i sofaen da...hehe

Skrevet

Ved ikke hvor langt i er kommet med alene træningen, men hvis din hund tager det helt roligt når han er alene, så vil han lægge sig til at sove efterhånden, og få dækket en del af sit søvnbehov der, og vil være sammen med flokken når i er hjemme.

Skrevet

Vår Knerten er nå 7, 5 mnd, og han gjorde det samme lenge. Men nå er han tryggere på å være alene hjemme, så klarer å bli liggende i kurven sin mens vi rusler rundt. Men han holder hele tiden et lite øye med oss så vi ikke skal forsvinne ut døren :whistle:

Skrevet

godt å høre at det er mer eller mindre vanlig. dette er min første valp og er litt bekymret for separasjonsangst osv..

jeg har vært hjemme sammen med ham siden han kom til oss, han er meget avhengi av matmor.

jeg kan faktisk gå ned i vaskerom osv uten at han bråker nå da...jippi...ting tar tid med denne karen gitt

Skrevet

Det er først i det siste vår har begynt å tolerere at vi går ut en tur. Nå er han hjemme 3- 4 timer alene, og tro meg, det er veldig godt å kunne ta seg en tur ut alene :whistle: Det er nok vanligere ennn mange tror! Synes også jeg bare fikk høre om hvor flinke alle andres valper var til å være alene. Som med mennesker er også hunder forskjellige og modnes i ulikt tempo :D

Skrevet

vi bor jo i blokk så vi kan ikke la hunden bråke heller. så han er med oss døgnet rundt faktisk. men jeg trener hjemmealene med ham hver dag,blir bare verre gitt.

kanskje ett slikt halsbånd med spray eller lyd hjelper ?

han lager ett forferdelig bråk om jeg løper inn på butikken mens han står i bilen også...

men det er sikkert som du sier,hundene modnes forskjellig

Skrevet
beklager huldra

Ingenting å beklage. Tenkte bare at infoen i tråden jeg linket til ville være nyttig.. :wub:

Skrevet

det jeg lurte på var søvn. jeg har fått hørt at det er så veldig viktig at valpen får nok søvn ellers kan den bli stresset og utrygg? så når den er så opptatt med å dilte i hælene på meg hele dagen så blir det lite søvn. men han sover jo som en stein om natten så det blir forhåpentligvis nok

Skrevet

Min erfaring tilsier at når valpen blir trøtt nok, så sovner den! Knerten diltet som sagt også mye- og lenge! Men når han ble skikkelig trøtt tok jeg kurven midt ut på gulvet så han kunne se meg i flere rom. Han prøvde lenge å holde seg våken, men til slutt tippet han. Og etterhvert vendte han seg til å sove mens jeg ruslet rundt :rolleyes: Hvis han sover hele natten så får han nok tatt igjen en del da :rolleyes:

Skrevet

Jeg hadde en fordel med at jeg hadde en eldre tispe som Paco kunne bruke som "reserve mamma", men når jeg skulle lære han å være alene så måtte hun være med "far" på jobb. Ventet til han var opptatt med en leke, tyggeben el. så snek jeg meg inn på rommet ved siden av med døra litt på gløtt å ble der til han begynte å leite(før han begynte å lage lyd) så gikk jeg tilbake. Etter ca 1 måned begynte jeg å lukke døra å gå ut med nesten det samme, etter hvert som han ble mer tålmodig ventet jeg litt lengere. Til slutt fant han vist ut at jeg alltid kom tilbake.

Håper dette kan være til nytte puppeh.gif

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...