Gå til innhold
Hundesonen.no

Røde "flekker"


Monika!

Recommended Posts

Skrevet

Lucas hadde en rød flekk tidligere i dag, under magen ved siden av bakfoten, nå har han to, jeg er sikker på at jeg så en tredje like ved halsen finner den ikke igjen nå, også sikler han noe enormt. virker ikke slapp eller noe. men lurer på hva de røde flekkene er.

føler meg som ei skikkelig hønemor nå, men jeg er jo redd for gutten min :P

Skrevet

har han vært mye ute eller bare inne.?

Buster så ut so som et jorbær under buken etter en teltur... det var mygg/knott/annet f***skap de har i nord-sverige...

Ellers kan du kikke etter parasitter.. Sjekke din egen mage, lopper an bite menesker...

(anbefaler boken : HUNDER - Skader og Sykdommer av Anders Strande..)

Skrevet

For det meste bare inne, men pappa hadde visst tatt ham med i skogen en dag her, tror ikke den røde flekken var der før det, hadde bare en først men nå har han tre. kan være noe sånt, får se hvordan det utarter seg så skal jeg ringe vetn. har ingenting på magen jeg nei. tipper det er noe mygg greier. han har sluttet å sikle da, var bare for at det var varmt å han hadde gått en lang tur :P

Skrevet

han har en vortelignende sak under haka, men den har han hatt leenge, hår som stikker ut og :? kan han ha hatt flått da? håper jeg og

Skrevet

Mico har pgså hatt noen røde flekker innimellom..

det er vist noe småe mygg aktige greier som stikker..

Kan være det...

ellers så kan ikke jeg hjelpe deg noe mer med det.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan er en kromfohrlander og kooiker og hovawart? 
    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...