Gå til innhold
Hundesonen.no

Røde "flekker"


Monika!

Recommended Posts

Skrevet

Lucas hadde en rød flekk tidligere i dag, under magen ved siden av bakfoten, nå har han to, jeg er sikker på at jeg så en tredje like ved halsen finner den ikke igjen nå, også sikler han noe enormt. virker ikke slapp eller noe. men lurer på hva de røde flekkene er.

føler meg som ei skikkelig hønemor nå, men jeg er jo redd for gutten min :P

Skrevet

har han vært mye ute eller bare inne.?

Buster så ut so som et jorbær under buken etter en teltur... det var mygg/knott/annet f***skap de har i nord-sverige...

Ellers kan du kikke etter parasitter.. Sjekke din egen mage, lopper an bite menesker...

(anbefaler boken : HUNDER - Skader og Sykdommer av Anders Strande..)

Skrevet

For det meste bare inne, men pappa hadde visst tatt ham med i skogen en dag her, tror ikke den røde flekken var der før det, hadde bare en først men nå har han tre. kan være noe sånt, får se hvordan det utarter seg så skal jeg ringe vetn. har ingenting på magen jeg nei. tipper det er noe mygg greier. han har sluttet å sikle da, var bare for at det var varmt å han hadde gått en lang tur :P

Skrevet

han har en vortelignende sak under haka, men den har han hatt leenge, hår som stikker ut og :? kan han ha hatt flått da? håper jeg og

Skrevet

Mico har pgså hatt noen røde flekker innimellom..

det er vist noe småe mygg aktige greier som stikker..

Kan være det...

ellers så kan ikke jeg hjelpe deg noe mer med det.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...