Gå til innhold
Hundesonen.no

LP-video


Guest Per Olav

Recommended Posts

Guest Per Olav
Skrevet

LP-konkuransser er kjedelig for de ikke spesielt interesserte. Er et 10 minutters videoclip med bare en hund for langt for ei vanlig hjemmeside?

Guest Per Olav
Skrevet
Hva mener du med ei vanlig hjemmeside da? Hvis du mener Wolfdog eller en annen side med hundetema synes jeg ikke det er for langt :)

Takk for svaret :) Jeg har tatt endel videosnutter og noen har jeg fått oversendt. De fleste er på to - fire minutter og så har jeg fått tilsendt etpar relativt lange - på rundt ti. Alle handler om bikkjer, trening, tester og konkuransser men det blir kanskje litt "overkill" med lange - det er liksom en grense for hva man skal plage folk med å se på ;)

Skrevet
Takk for svaret :) Jeg har tatt endel videosnutter og noen har jeg fått oversendt. De fleste er på to - fire minutter og så har jeg fått tilsendt etpar relativt lange - på rundt ti. Alle handler om bikkjer, trening, tester og konkuransser men det blir kanskje litt "overkill" med lange - det er liksom en grense for hva man skal plage folk med å se på :)

Jeg liker å se på slike filmer ;) Hadde du lagt ut film av din hund/rase, så får du garantert treff tror jeg ;)

Guest Per Olav
Skrevet
Jeg liker å se på slike filmer :) Hadde du lagt ut film av din hund/rase, så får du garantert treff tror jeg :)

Jeg har lagt ut kanskje litt for mange allerede ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...