Gå til innhold
Hundesonen.no

Piper når eg ikkje er heime...


Akita

Recommended Posts

Når eg er på jobb på ettermidagene og mor og far er med ho, så piper Akita etter meg.

Mor eg drit lei av pipingen nå, og vil at noe skal bli gjort.

Legger til at ho normalt sett ikkje piper når ho er helt alene.

Eg skjønner ikkje helt dette egentlig.

Ka skal vi gjøre?

Anette & Akita

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmm, er mulig jeg misforstår her, men sånn som jeg forstår det så piper ikke Akita når ho er helt alene.

Hva er da problemet? Da kan ho jo være hjemme alene og ikke hos din mor...!? :lol:

Nu mener jeg at de bor sammen med familien :lol:

så det kan være lidt sværere.

Akita piper nok fordi du ikke er hjemme, og gør dine forældre opmærksom på at du ikke er der, men hun er jo ikke så gammel, så det kan godt være at hun har en fiks ide.

Har dine forældre bedt hende om at være stille?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Høres sikkert helt teit ut, men hva med å trene nesten-hjemme-alene-trening? At du går ut i fem minutter mens foreldrene dine er der, og blir lengre og lengre borte for hver gang... Ellers vet jeg ikke :whistle:

Det var faktisk ikke en dårlig idee! :P Dette skal værtfall jeg prøve med min hund, da han piper ofte når han er hjemme med mamma og jeg er på jobb ol.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Høres sikkert helt teit ut, men hva med å trene nesten-hjemme-alene-trening? At du går ut i fem minutter mens foreldrene dine er der, og blir lengre og lengre borte for hver gang... Ellers vet jeg ikke :whistle:

hehe, nesten-hjemme-alene-trening likte ordet. og det skal prøves :P

Nu mener jeg at de bor sammen med familien :P

så det kan være lidt sværere.

Akita piper nok fordi du ikke er hjemme, og gør dine forældre opmærksom på at du ikke er der, men hun er jo ikke så gammel, så det kan godt være at hun har en fiks ide.

Har dine forældre bedt hende om at være stille?

ja de har prøvd det.

Det som er litt teit og, er at det kan ta to timer før ho begynner å pipe.

Det er jo veldig lite lyd i Akita til vanlig. gir aldri beskjed om at ho må på do eller noe.

Kan værer når vi får besøk at ho gir litt lyd av seg.

men får prøve forslaget til Aina.

Dobbeltpost mod. Einstein&Charlie

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...