Gå til innhold
Hundesonen.no

Påsan


Raksha

Recommended Posts

Skrevet

Her er lille, nydelige, Påsan. Har han i fosterhjem for dyrebeskyttelsen og er helt forelska. Nydelig og trygg liten sak.

2198229366_2369b28483.jpg

2197444029_8b177bdb9f.jpg

2198235418_2e0d85bec9.jpg

2198226248_54ed5c79b8.jpg

Skrevet

Nei, har ikke flis i buret, han har et dohjørne med strø av resirkulert papir fra witte molle og har høy både til spising og som underlag. Men store deler av buret er uten noen ting siden dette ofte er bedre for beina til kaninene enn å ha flis i hele buret. Samt at han er renslig, så han bruker kun dohjørnet til å gå på do i. :P Skal prøve å gi han et teppe og se om han vil ha det til å ligge på hvis han ikke bare spiser på det. Ellers har han nok høy om han vil ligge mykt. Stort sett ligger han oppå taket på huset eller rett på plasten.

Edit: Han har en kompostbinge festa til buret som han får bruke når jeg er hjemme, så han har omtrent tredobbelt så stor plass som i buret å bevege seg på.

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Skrevet

Takk. :D

Nei, planen er at han skal videre. Men så langt er det ingen som har meldt interesse for han, så tenker jeg gir det en tidsfrist. Jeg har ikke hastverk med å bli kvitt han, for han er en utrolig herlig liten krabat.

Skrevet
Kjempesøt! Hadde jeg vært deg hadde jeg nok beholdt han :drool:

Alle sier det... Da jeg sa jeg skulle være forsterhjem så lo alle og sa at jeg aldri kom til å gi den fra meg igjen, nå er det alle andre som maser om at jeg må beholde han. :ahappy:

  • 2 weeks later...
Skrevet

I da flytta Påsan. Går alt etter planen blir han frittgående på et småbruk ved gardermoen. Vi krysser fingra for at han og samboeren finner tonen sånn at han får ha det perfekte kaninliv i mange mange år. :wub:

Men fryktelig trist å se han dra da...

Skrevet

Inne og ute. Selvsagt kaninsikra. :ahappy: Fikk mail i går kveld, nye eier er helt forelska, så han blir nok der.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...