Gå til innhold
Hundesonen.no

Fått vaksine - er rastløs og grinete


C.J

Recommended Posts

Skrevet

Hunden min fikk i dag sin årlige vaksine mot kennelhoste (parainfluensa). Hun fikk i samme slengen renset ørene og måtte få to doser med bedøvelsesmiddel (som hun falt i søvn av). Nå går hun bare rundt og griner og sutrer, faller overhodet ikke til ro og går med halen slapt ned eller mellom beina. Tar jeg frem en leke logrer hun litt, men det tar bare noen sekunder før interessen for leken er borte og halen detter ned igjen..

Når jeg kom hjem fra jobb i kveld, kom hun faktisk løpende ned trappen mot meg med halen mellom beina, og krøp sammen da jeg skulle klappe henne. Måtte legge meg helt flat på gulvet for å få henne trygg på meg! Er dette normalt? Om så - er det pga. bedøvelsen eller vaksinen?

Skrevet

Min hund fikk også bedøvelse på Tirsdag og hu lå hele dagen og sutra. Syns såå synd på seg selv tydeligvis. kanskje hunden din føler ubehag og er litt dårlig? Og ønsker mer oppmerksomhet pga dette? Noen hunder er veldig kontaktsøkende når de syns litt synd på seg selv. :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

mange hunder blir litt små syke av vaksine, og vi blir vel alle litt utafor av å være dårlig-

anbefaler ekstra oppmerksomhet, kos, godbiter og lett mosjon

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
    • Hvorfor er det så mange uoffisielle utstillinger nå enn for ca to år siden? Gjelder ingenting når det er uoffisielt? Blir det det samme som valpeshow da for voksne hunder?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...