Gå til innhold
Hundesonen.no

Lagotto


CWL

Recommended Posts

Skrevet
En venninne vurderer denne rasen, så jeg lurer på om det er noen her med kjennskap til rasen?

På sølen var jeg på gruppa til en med den rasen. En svensk oppdretter og instruktør. Den hunden var veldig sosial, sjarmerende og alltid blid :) I tilegg var hun et lite runderingstalent *ler*

Skrevet
På sølen var jeg på gruppa til en med den rasen. En svensk oppdretter og instruktør. Den hunden var veldig sosial, sjarmerende og alltid blid :) I tilegg var hun et lite runderingstalent *ler*

Ok :-) Jeg har bare møtt på en, og det var også en trivelig tispe.

Skrevet

Jeg har møtt på 2 stk, en valp og en voksen. Den voksne husker jeg dessverre ikke hvordan var, men valpen virket veldig trygg overfor mennesker, alt annet virket den veldig pysete over.. Det var bare 12 uker da, så var ikke store karen.. :)

Skrevet

flott rase som jeg tror vil bli veldig populær bare folk får mer øynene opp for den.

Passe størrelse, middels-passe aktiv, avlet til trøffelsøk dermed er de verste problemadferd-fiendene små som blant annet vokting, gjeting, jakt o.l .

Min erfaring med rasen er at den er kvikk, kontaktsøkende, arbeidsvillig, sosial og stabil.

Skrevet

Jeg hadde en kunde i dyrebutikken med lagotto - for en kontaksøkende, glad og sjarmerend hund! Ikke minst veldig pen. Jeg har bare møtt denne hunden en gang, så jeg har ingen erfaring med dem, men det virker som allsidige hunder.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...