Gå til innhold
Hundesonen.no

Blir du med på agilitytrening?


Arielle

Recommended Posts

Skrevet

hei nå er vi i gang med og få inn nytt, GODKJENT :D agillity utstyr i Dalane hundeklubb. 10 min kjøretur fra Egersund og ca 1 time fra stavnger ligger området. I denne forbindelsen ønsker vi og finne ut om det er innteresse for dette? Er det noen som vil bruke apperatene og trene på? Noen som er inntresert i en treningsdag der alle kan trene agillity? og er noen intresert i kurs?

Si ifra til meg og seg skriver bare dit navn opp(ikke noe bindene) navnene skal bare brukes til og finne ut om det er innteresse eller ikke?

Skrevet

Skulle gjerne dratt, men det er forsatt nermere til Stavanger, dersom jeg velger å gå.. Så jeg tar selvfølgelig det nermeste :D . Men hadde det ikke vært for avstanden, så hadde jeg komt.

  • 4 weeks later...
Skrevet

Jeg bor på bryne, og for meg er det like gyldig om jeg trener i stav eller egersund.

Jeg kunne godt tenkt meg et kurs :wub:

men det blir ei stund til, siden hunden min er 6uker og jeg ikke har fått den enda!

Skrevet

det passer fint da banen ikke er ferdig enda=) du kan gå inn på www.dalane-hundeklubb.no og der vil mitt mob nr. stå etter hvert så du kan ringe og skrive deg opp en stund før du vil begynne på kurs=) Siden er ikke så oppdatert for øyeblikket da web annsvarlig har frasakt seg annsvaret=)

Skrevet

hehe ja hjelpen jeg trenger er å få folk til og skrive seg opp på en liste over folk som er inntresert i dette så styret ser og få i gang noen snart!! :hyper:

Skrevet

det er bra... kan dere sende meg et navn (helst i dag) da det skal tas opp på styremøte på mandag om hvor mangen som er inntresert i et kurs eller bare som vil bruke utstyret...=)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • De springende og cokerne jeg har vært borti har samtlige vært veldig god med nesen. Litt for opptatt av å bruke nesen til og med, til frustrasjon for eiere som vil drive med lp. Men hvorfor ikke bare bruke en av de dere har? De burde jo duge i massevis? Viss ikke så har man jo alltids working utgaven av både cocker og springer som ett alternativ.  
    • Nei. 😆 jeg takler ikke hund som lukter "parfyme" fra sjampo etter vask. Sykt kvalm å "feil"/kunstig lukt.
    • En selskapshund, "fuglehund" og en vokterhund.. 3 veldig forskjellige hunder i både størrelse,  type og bruksområde.  Hva lurer du på mer spesifikt? Det er ganske omfattende å skulle beskrive 3 hele hunderaser på generelt grunnlag.
    • Jeg tenker nok at dette handler mer om hvordan du samhandler med hunden enn om.at du er hovedmennesket.  Du synes synd på hunden og vier sikkert mer oppmerksomhet til disse uønskede dillene og når det hjelper å mase så maser man mer.  Sørg for at hunden får det den trenger, helst før den maser selv. Når man vet at hundens behov er dekket så kan man helt fint ignorere eller bare be den kutte ut å gå å legge seg.  På siden av det hele, hvorfor er du alene ansvarlig for at alle de andre i huset ikke skal forstyrres av denne hunden? Er den bare din? Og hvorfor ikke bare legge den på stua eller så skjermet som det går an å få det fra soverom?    Kommer du hjem fra jobb å ingen har vært på skikkelig tur med han så er det antagelig greit å bare gå ut først som sist, det har iallefall jeg alltid gjort. Gå en passelig tur, deretter inn å slappe av med god samvittighet. Å få de andre til å hjelpe til mer er nok en positiv ting for deg og skulle bare mangle, men det alene vil ikke nødvendigvis fikse masingen,  det handler nok mer om deg.
    • Jeg er ute etter en hund som skal brukes til soppsøk, evt. blodspor.    Men hvilken hund skal man velge? Jeg har vurdert både springer og cocker spaniel, men syns kanskje at det er mange «pyntehunder» og ikke så mange med fokus på nesa. Ikke at det er noe galt i det altså! Man har selvfølgelig ulik bruk for hunden sin🙌  Jeg vurderer derfor andre hunderaser men vil gjerne høre andres erfaringer/ meninger om både spaniel og andre hunderaser.  Selv driver jeg med jakt, og har en Vorsteh og en tysk Jaktterrier. Jeg har erfaring med nosework, blodspor og litt ettersøk. Begge hundene mine krever mye aktivisering og stimuli. Derfor er jeg ikke redd for en hund som krever mye. Gjerne mellomstor eller liten i størrelsen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...