Gå til innhold
Hundesonen.no

Resultat vintercupen på Sviland


Arielle

Recommended Posts

Skrevet

Hei. .

da har vi vert på vintercupen på sviland og det gikk sånn passe. Første gang i klasse 1 og første gang han har vært og trent andre plasser en på hundeklubben sitt område i Egersund. Så dette var veeeldig spennende, masse lukter, hunder og i tilleg på gress. . . var frost og masse dammer som det var is på og det var jo veeeldig farli... hadde ikke øvt på hinder siden han bare er 10mnd enda, MEN det gikk veldig greit mye kunne vært bedre men men det får vi ta ijen neste gang (låv og håpe :yawn: ) så det ble sånt:

Visning av tenner: 9

fellesdekk 2 min:8,5

lineføring:9

fri ved foten:8,5

dekk fra holdt:7

innkalling:6

stå under marsj:8,5

fritt hopp over hinder:0

helhestsinntrykk:6

totalsum: 144

han hopte hinderet men etterpå gikk han ikke med foten. . . menmen. .. han var veldig vimsete mellom øvelsene og vill helst se på disse sttooore schaferne som sprang runt og som han ikke fikk hilse på. .

håper på bedre resultat neste gang den 20.01

  • 2 weeks later...
Skrevet

Visning av tenner: 10

fellesdekk 2 min: 9

lineføring: 9

fri ved foten: 8

dekk fra holdt: 9

innkalling: 8,5

stå under marsj: 6,5

fritt hopp over hinder:8

helhestsinntrykk: 10

totalsum: 167,5

så hadde det vært offisielt hadde det vært opprykk. Er veeeldig fornøy med lille bassen som ikke er 1 år engang=)

  • 4 weeks later...
Skrevet

har helt glemt og legge inn resultatene fra siste men finner ikke det skjemaet men fikk 1 poeng mer en 2 gangen=) i dag er siste gang men jeg skal ikke gå.. Han har blitt litt vanskelig i det siste og er nokk i puberteten så vi trener lite lydighet og heller er strenge på hverdagslydigheten.. <_< MEN jeg skal inn og hente pokalen for jeg er vinner av Klasse 1 :)

hehe var ikke så mangen me at det gjorde noe 3 stykker tror jeg... Men er veldig fornøyd da dette har vært god trening og har fått poengsummer så jeg trodde skulle ta enda lengre tid og få=)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...