Gå til innhold
Hundesonen.no

Bur til irsk ulvehund i Caddy


Mirai

Recommended Posts

Skrevet

Tenker å etterhvert skaffe meg et bur til å ha baki bilen. Meeen det må romme en ulvehund, da. Og det finnes jo ikke over alt akkurat. Regner med jeg må betale en del for dette. Er det noen av dere som vet om noen gode løsninger, hvordan få "festet" det inni der og slikt?

Skrevet

Det er en fyr i Hamar bla. som lager bur etter ønska mål og spesialtilpassa til biltypen.

Vi har bur derifra :yawn: Jeg kan godt skaffe deg nummeret hvis du ønsker.

Skrevet

Hei,

Synes at varerommet på en Caddy nærmest ER et bur for en irsk ulvehund, jeg... (Da kan du jo istedenfor kjøpe et mindre bilbur som du bruker til all bagasje..)

Alternativt kan du jo lage (bygge) opp et ekstra gulv - slik at du kun har en gittervegg fra tak til dette "gulvet". Da vil du få mye lasterom UNDER hund og "bur"..

Mange med Caddy har gjort dette (meg inkl. når jeg hadde en slik bil), dog hadde jeg (vi) plass til flere bur og hunder oppe på dette gulvet, da..

Feste gjør du ved hjelp av skikkelige festestropper du kan få kjøpt på Biltema (etc) - ikke disse strikkene med kroker på, som nok ryker for et godt ord. Det finnes flere ringer/bøyler bak i rommet på bilen som skal brukes for nettopp dette.

Lykke til!

Susanne

Skrevet

Ettersomdu ser ut til og være en trønder så har du iallefall to veldig flotte alternativer når det gjelder bur til bil.

Du har Trønderburet som lager på Heimdal. Dette får du i den størrelsen og fassongen du selv vil.

Du har også en veldig fin burtype som selges av Hundesport i Trondheim: http://www.hunde-sport.no/index.php?p=22-22-20

Veldig solide og fine bur med langt fra billige da.

Et annet alternativ med tanke på den hunde og bilden du har er og dele av ett rom der bak. Sett opp en skillevegg som feks går midt i bilen, enten på langs eller på tvers.

Skrevet

Kunne tenkt meg en løsning som gjør at jeg kan ha døra åpen, uten at hunden bare kan springe fritt ut. Altså noe som vil sperre henne inne i lasterommet med god plass - men ikke tillater bevegelse rundt i hele.

Guest Gråtass
Skrevet

En jeg kjenner har satt opp en skille vegg ved bakdørsskillet på caddyen og foran døra har han sveiset gitterdør, slik at "hoveddøren" åpnes for å lufte for hunden uten at hunden kommer ut og den "lille"døra åpnes for å ta ut og inn bagasje, utstyr etc. Dette fungerer fint for hans GD i hvertfall.

Skrevet

Ja, det er noe sånt jeg kunne tenkt meg. De må da feste dørene godt nok til at de holder? Er jo ikke meningen at hun skal stå med åpne dører uten tilsyn ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...