Gå til innhold
Hundesonen.no

hvor og når er svensk crufts kval?


dorab01

Recommended Posts

Skrevet

Jepp overskriften sier vel alt. Når er den svenske crufts kvalen? Hatr litt lyst på beste junior men cruise er akkurat ikke junior lenger på bjerke. <_<

Skrevet

Hei,

Kval. for Crufts i år (2008) var i alle fall på Stora Stockholmutstillingen i desember i fjor. Hvilken som kval. for Crufts neste år er jeg ikke sikker på...

Susanne

Skrevet

Er det bare jeg som syns det høres litt merkelig ut at kvalifiseringa er så kort tid før Crufts? Eller er det ikke de samme kravene om rabies-vaksine etc fra Sverige til UK som det er fra Norge til UK?

Skrevet

De samme regler gjelder nok fra mesteparten av EU (og Norge) for å komme inn i England, ja - så hvis man først kommer på at man vil til Crufts når man blir kvalifisert er det nok for sent for det meste..

Selv Norge i Juni, blir det tøft å klare tidsfristene - vaksiner, vente i 4 mndr, blodprøve, og så kan man komme inn i England 6 mnd etter blodprøven.

Dog kan man "knappe" den tiden ved å ta blodprøven tidligere (da England tillater det intervallet som produsenten av rabiesvaksinen sier), og så vente 6 mnd etter den blodprøven..

(Men man må dog ha nok en blodprøve etter minst 120 dager for å komme hjem til Norge igjen, da.. )

Forvirrennde muligens, men det er forskjell på reglene for å komme inn i England kontra inn i Norge/Sverige.

Inn i England: http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine...ures/owners.htm

Susanne

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...