Gå til innhold
Hundesonen.no

Flike instruktører


Marthe

Recommended Posts

Vi trenger flinke instruktører til å holde kurs i hundeklubben. Alt i fra konkurranse lydighet og bruks (rundering og spor) er interessant.

Har dere forslag og anbefalinger? Skiv gjerne litt om treningsmetode og hvordan instruktøren er :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har vært på ett kurs hos Elisabeth Adsen, og synns det var veldig bra :D Hun er ikke sånn den eller den metoden, legger opp litt etter hunden og feelingen. På kurset jeg var på var det et par rene klikkere, og det ble diskusjon rundt det med enkel korrigering (lite presist rykk i båndet, i denne settingen for å få hunden til å ikke dette ut i svinger osv). Hun er ikke redd for å prøve både det ene og det andre og sier det hun mener rett ut. :D Vet det var blandede meninger om kurset, men de fleste var nok fornøyd, om enn litt "overkjørt".

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kan gi deg rapport om Neal Wallis om noen uker :D

Ellers kan jeg anbefale John Bjørningstad. Han var instruktør på Sølen i fjor (SPH gruppa). Han var veldig flink, kunne lett legge opp trening etter de forskjellige hundene vi hadde med (fra Nirm til hunder som var klare for SPH1/SPH2) og han var flink med eierne og. Det ble kun brukt positive metoder. Alle deltagerne var fornøyd etter hva jeg hørte, og alle hadde stor framgang med hundene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kristin Gudem, lydighet. Hun er flink til å forklare, kjempegodt humør og flink til å hjelpe hver enkelt videre. Har gått mange kurs for henne og hatt det morsomt og lært mye hver gang. Både "vanlig" trening og klikkertrening.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  IW skrev:
Kristin Gudem, lydighet. Hun er flink til å forklare, kjempegodt humør og flink til å hjelpe hver enkelt videre. Har gått mange kurs for henne og hatt det morsomt og lært mye hver gang. Både "vanlig" trening og klikkertrening.

Veldig enig! Har gått to helgekurs for henne med Vesla og det er nok to av de beste kursene vi har gått, tror jeg. Synes hun var flink til å både forklare og motivere :barfy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  M.J skrev:
Veldig enig! Har gått to helgekurs for henne med Vesla og det er nok to av de beste kursene vi har gått, tror jeg. Synes hun var flink til å både forklare og motivere :(

Holder en knapp på Kristin jeg også. Må være Norges blideste engasjerte motivator?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  Crizpo skrev:
Vi trenger flinke instruktører til å holde kurs i hundeklubben. Alt i fra konkurranse lydighet og bruks (rundering og spor) er interessant.

Har dere forslag og anbefalinger? Skiv gjerne litt om treningsmetode og hvordan instruktøren er ;)

Må berre spørre, kva hundeklubb er dette?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Tusen takk for forslag alle sammen :twitch:

Nå sitter jeg plutselig i komitèn for LP/AG og bruks. Så da trenger jeg flere forslag til instruktører i:

- Rundering

- Spor

- Hverdagslydighet

- Konkurranse lydighet

- Freestyle

- Agility (nybegynner)

- Agility (viderkommende)

  Ricco skrev:
Må berre spørre, kva hundeklubb er dette?

ØEVHK :blink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  Wulfi skrev:
Vet det finnes ei svensk(?) dame som har freestyle kurs, hun er kjempeflink påstås det.

Jeg håper hundeklubben i hgsd også kjører i gang med freestyle og/eller agilitykurs snart.

Har du et navn Anja? :innocent:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei, altså dette er egentlig ikke noe problem bare et visst familiemedlem holder ham inne om morgenen. Ellers har han program han, masse trim - får han mer så hadde han kunnet risikere belastningsskader så jeg har kuttet litt ned på det, bilturer, lek osv, her er det full rulle nesten til leggetid og utenom en tid på dagen jeg ofte trener. Han har luke og kan gå ut i hundegården som han vil når døra ut er låst (han åpner dører selv), men det er mest for å ligge der og glane eller tisse. Om han ikke har 50-100 meter å løpe på så er det nesten ingen vits med gjerde for den typen hund, en hundegård er bare en startgrop for ham. Men på det nye stedet vi flytter vil han få det sånn, med 1.5 meter høyt gjerde. Og det har vi bestemt uavhengig av dere akuratt pga denne uvanen hans med å stikke av (flytte skulle vi uansett). Før har det gått hunder fritt her i alle år, de har åpnet dørne på huset selv og gått inn og ut som de ville, og det har aldri vært noe problem, men nå har det blitt det.
    • Ikke ta ting personlig. Opplysning om gjeldende lovverk er ikke et angrep på deg. Det er mange gæmliser her som har hatt hund før det var lover mot å la hundene løpe løse. Jeg (vi) kan relatere og forstår deg. Tror ikke du er et dårlig menneske. De lovene er forholdsvis nye, de er i konflikt med tradisjonelt hundehold på bygda og de står ikke på forsiden av avisene hver dag, en må søke etter dem eller få informasjon fra andre. Det er langt mellom lovverket og gjengs oppfatning av hva som er ok blant folk flest, utenfor typiske hundemiljøer. Folk flest bare har hund og gjør som alle andre rundt som også bare har hund. Slipper dem løse overalt fordi de synes de trenger å få løpe fra seg, helt uvitende om at det ikke er lov. ..men det er altså forbudt ved lov og kan medføre bøter ved overtredelse, selv om hunden ikke lager problemer for noen. Får dere til å sette opp en god løpestreng med retractable line som reduserer faren for at hunden vikler seg inn? Om det er folk hjemme som kan høre om hunden bjeffer, i tilfelle noe skjer, så kunne en sånn kanskje vært en løsning på morgenen, om ingen har tid til å lufte hunden godt nok. (Tror jeg. Den er ikke under FULL kontroll for den KAN vikle seg ut av selen eller noe kan løsne, men.. 🤷🏼‍♀️ Bedre enn å bare slippe den løs da) Så lenge opplegget holder hunden er den under kontroll.   
    • Nå har han hundegård da, men det er litt for lite for ham, så han får gå løs når vi har oversikt. Dit vi flytter om et år er det 4 mål tomt som vi planlegger å gjerde inn, det blir noe annet. Men dette synes jeg begynner blir tåpelig. Skal jeg fortelle hele livshistorien min mens vi holder på eller skrive en roman om livet og hunden min? Høres ut som mange her ville kjøpt den boken.
    • "Det gjelder ikke min hund" er dessverre en alt for vanlig unnskyldning. Helt til den dagen det gjør det. Gjerde inn tomta, problemet løst. Selv kunne jeg aldri tenkt meg å bo uten trygg inngjerding for hund rundt boligen.
    • Dette vet jeg og hadde det vært tilfelle så hadde det vært noe helt annet, men for å repetere: det som er greia her er at et familiemedlem som ikke altid er helt enkelt å forholde seg til slipper ut bikkja om morgenen - uten tilsyn - mens jeg og et annet familiemedlem har sagt ifra om akuratt dette her flere ganger, men det går inn ene øret og ut det andre.  Og bikkja jager ikke vilt, han går og snuser i veikanten fordi andre hunder har gått der, dette begynte han med seint i vinter, det var ikke noe problem før da.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...