Gå til innhold
Hundesonen.no

Flike instruktører


Marthe

Recommended Posts

Skrevet

Vi trenger flinke instruktører til å holde kurs i hundeklubben. Alt i fra konkurranse lydighet og bruks (rundering og spor) er interessant.

Har dere forslag og anbefalinger? Skiv gjerne litt om treningsmetode og hvordan instruktøren er :D

Skrevet

Jeg har vært på ett kurs hos Elisabeth Adsen, og synns det var veldig bra :D Hun er ikke sånn den eller den metoden, legger opp litt etter hunden og feelingen. På kurset jeg var på var det et par rene klikkere, og det ble diskusjon rundt det med enkel korrigering (lite presist rykk i båndet, i denne settingen for å få hunden til å ikke dette ut i svinger osv). Hun er ikke redd for å prøve både det ene og det andre og sier det hun mener rett ut. :D Vet det var blandede meninger om kurset, men de fleste var nok fornøyd, om enn litt "overkjørt".

Skrevet

Kan gi deg rapport om Neal Wallis om noen uker :D

Ellers kan jeg anbefale John Bjørningstad. Han var instruktør på Sølen i fjor (SPH gruppa). Han var veldig flink, kunne lett legge opp trening etter de forskjellige hundene vi hadde med (fra Nirm til hunder som var klare for SPH1/SPH2) og han var flink med eierne og. Det ble kun brukt positive metoder. Alle deltagerne var fornøyd etter hva jeg hørte, og alle hadde stor framgang med hundene.

Skrevet

Kristin Gudem, lydighet. Hun er flink til å forklare, kjempegodt humør og flink til å hjelpe hver enkelt videre. Har gått mange kurs for henne og hatt det morsomt og lært mye hver gang. Både "vanlig" trening og klikkertrening.

Skrevet
Kristin Gudem, lydighet. Hun er flink til å forklare, kjempegodt humør og flink til å hjelpe hver enkelt videre. Har gått mange kurs for henne og hatt det morsomt og lært mye hver gang. Både "vanlig" trening og klikkertrening.

Veldig enig! Har gått to helgekurs for henne med Vesla og det er nok to av de beste kursene vi har gått, tror jeg. Synes hun var flink til å både forklare og motivere :barfy:

Skrevet
Veldig enig! Har gått to helgekurs for henne med Vesla og det er nok to av de beste kursene vi har gått, tror jeg. Synes hun var flink til å både forklare og motivere :(

Holder en knapp på Kristin jeg også. Må være Norges blideste engasjerte motivator?

Skrevet
Vi trenger flinke instruktører til å holde kurs i hundeklubben. Alt i fra konkurranse lydighet og bruks (rundering og spor) er interessant.

Har dere forslag og anbefalinger? Skiv gjerne litt om treningsmetode og hvordan instruktøren er ;)

Må berre spørre, kva hundeklubb er dette?

  • 2 weeks later...
Skrevet

Tusen takk for forslag alle sammen :twitch:

Nå sitter jeg plutselig i komitèn for LP/AG og bruks. Så da trenger jeg flere forslag til instruktører i:

- Rundering

- Spor

- Hverdagslydighet

- Konkurranse lydighet

- Freestyle

- Agility (nybegynner)

- Agility (viderkommende)

Må berre spørre, kva hundeklubb er dette?

ØEVHK :blink:

Skrevet

Vet det finnes ei svensk(?) dame som har freestyle kurs, hun er kjempeflink påstås det.

Jeg håper hundeklubben i hgsd også kjører i gang med freestyle og/eller agilitykurs snart.

Skrevet
Vet det finnes ei svensk(?) dame som har freestyle kurs, hun er kjempeflink påstås det.

Jeg håper hundeklubben i hgsd også kjører i gang med freestyle og/eller agilitykurs snart.

Har du et navn Anja? :innocent:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...