Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpesosialisering


Ricco

Recommended Posts

Skrevet

Går noen av dere på valpesosialisering? Vi har det i klubben vår og da møtes hundeeiere med små valper opp. Dette er et tilbud for valper som er under 4 mnd. Vi koser oss, har litt kontakttrening, innkalling, tar litt enkel tannvisning og så får valpene leke med kvarandre. Vi holder på i en time, og det virker som om alle er like fornøyde, både de på to og de på fire bein. Skal og ha de med meg til byen en lørdag og gå i gågata der. Da får de miljøtrening og. Dette er noe å anbefale, så om dere er tilknyttet en lokalklubb så spør om de har dette tilbudet! :)

Skrevet

Oi! Det hørtes moro ut :D Her har dom bare valpekurs her... :D Men kommer nok tll å sosialisere livet ut av den nye valpen uansett :(

Skrevet

Okey da :( Min eventuellt nye valp ;) Skal kanskje få mudi i løpet av 2006, hvis oppdretter'n velger meg :D

Den skal sosialiseres til døde! :D(ikke bokstavlig talt :wink:)

Skrevet
Okey da ;) Min eventuellt nye valp :P Skal kanskje få mudi i løpet av 2006, hvis oppdretter'n velger meg :D

Den skal sosialiseres til døde! :D(ikke bokstavlig talt :wink:)

Oi! Det hadde jeg ikke fått med meg.... Får krysse fingra for at han velger deg da!!! :( Har de hjemmeside?

Hvis ikke, link til en bra mudi side?

Skrevet

hehe :D Det er noe en kan få av'n vøtt :wink: Grunnen tel at du kjenner dom for bjeffing, er vel på grunn av opprinnelsen :D Dom er no'n hardbarka gjeterhunder! Trenger litt mål når'n ska gjete ei diger ku med digre hønn, og du sjøl er 45cm høy :wink:

Skrevet

Ikke noe valpesosialisering her nei..

Men jeg dro han med meg på alt da, så vil si han fikk nok sosialisering.. :D

Han er jo en go gutt da.

Skrevet

Vi var sammen med hunder nesten hele tiden da Vicky var valp :D det er utrooolig viktig med god sosialisering.... helt fra første stund :D

Skrevet

Ja det er meget viktig, og jeg synes det er viktig å fange opp de som er for unge til å gå på kurs og sånt. Det vi har er og et gratis tilbud til alle som vil. (Det er ikke alt som må koste penger)

Skrevet

ask fikk sosialisering gjenom hundetreff han, før det var han dårlig sosialisert men det gikk heldivis bra, nå får han sosialisering gjenom treff og andre hunder i nerheten han går tur med, samt de gangene han er på ferie i kennel! :D

Skrevet

den beste sosialiseringen får hunder av å være sammen med andre hunder, og være med på mest mulig av aktiviteter, og alt :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi mistet begge hundene pga alder i 2023. Odin ble 17 og Kovu 13, så anstendig alder på begge.  Jeg har vært 100% ufør omtrent like lenge og går for tiden 500 meter et par ganger i uken, det er det. Og litt hagearbeid. Tollef lufter når vi passer hunder, eller jeg bruker handicapscooter. Men selv da holder det med et par uker hundepass om gangen.
    • Bortsett fra en del lyd i gitte situasjoner så må jeg si jeg er meget fornøyd med valget og positivt overasket så langt. Og lyden håper jeg roer seg litt igjen når hormonene gjør det 😅  Er du helt hundeløs nå? Dårlig form? 
    • Herlig! Får jo ikke mindre lyst på rasen av dette! (det sagt, det blir lenge til det blir noe hund her, for tiden vurderer jeg om jeg orker å ha undulat...)
    • Siden sist har Zelda blitt 6 måneder. Vi koser oss med både tur og trening. Og sønnen har gjennomført ett helt helgekurs hvor han håndterte hunden så nå skal vi prøve ut litt forskjellig grener og se hvor (forhåpentligvis) interessen finnes.  Zelda har vokst mye rent treningsmessig og jeg er er positivt overrasket over hvor mye som bor i denne hunden og hvor lett trent hun er. Hun lærer helt vilt fort og blir ikke lett sliten/lei. Tur på hytta  Må øve på å kjøre buss Valpekurs 🐶 Feirer 6 måneder med en fin tur 🥳 Innebygd båndholder 😄  
    • For meg er det ingenting galt i å lage en ny rase i og for seg, så lenge det gjøres fornuftig, men hvorfor noen vil velge en langhåret, krøllete hund som potensielt har underull er for meg uforståelig. I tillegg har man jo utfordringer som at det sjelden er individer fra "øverste hylle" som.brukes i avl, selv om de har individer som kanskje er fri selv mtp helse osv, så betyr det ikke at linjene de kommer fra og den totale genetiske pakken de nedarver videre til sine avkom er gode. Det er veldig få med puddel eller retriever som vil selge til doodle oppdrettere eller låne ut hannhund til avl. Så bare der blir det jo vanskelig å opprette en sunn og frisk genpool med nøye utvalgte individer kontra individer som er andre sortering eller fra oppdrettere som tar lett på avl. Men hovedproblemet tror jeg nok er som simira nevnte at det er så mange løgner og lovnader som rett og slett lurer folk. Særlig mtp at dette var et legitimt prosjekt som ble skrinlagt fordi de faktisk ikke greide å nå målene sine.  Men om dere vil ha røytefri hund, hvorfor ser dere da på blanding som definitivt kan røyte? Er det golden/labrador feks i opprinnelsen så kan det i aller høyeste grad komme hunder med underull.  Ulla røyter av. Og ull som røyter av kombinert med krællepels som ikke røyter av er en perfekt oppskrift på floker og problemer.    Personlig ser jeg ikke hva man skal få fra en doodle som man ikke kan få i en renraset hunderase annet enn potensielle problemer. Og det sier jeg til tross for at jeg også er helt enig i at mange som avler rasehunder innenfor nkk og raseklubbens retningslinjer absolutt ikke nødvendigvis gjør en særlig god jobb.. forskjellen er at det er enklere å finne statistikk og informasjon, ikke bare på individ, men på hele linjer i bredde også. Samt at egenskaper, både mentalt og fysisk (som feks pels og væremåte) er langt mer forutsigbart. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...