Gå til innhold
Hundesonen.no

Til helga så..


Baby

Recommended Posts

Skrevet

Skal jeg til Steinkjer og Verdal på utstilling. Skal også stille Valpeshow, dessuten så er det ei jente på 10 år som skal gå med Oscar i barn og hund. :)

Blir spennende. :P

Skrevet

Hihi :D Jeg skal selvfølgelig også dit, men det visste du vel :D Vi sees! Men det er ingen flere papillon-valper med :( I alle fall ikke i verdal.. Så det er kjipt.. Men men..

Skrevet
så gøy :D Hvor i Verdal er det da? pussig at jeg aldri skal få med meg hvor å når ting skjer her :? :D

Hehe.. Det er på Soria Moria

Skrevet

Hehe.. Det er på Soria Moria

hm kanskje jeg skulle tatt meg en tur, hvilken tid og dag er det da? Lucas får vel bli hjemme da, skal vaksineres i morgen :(

Skrevet
Hihi :D Jeg skal selvfølgelig også dit, men det visste du vel :( Vi sees! Men det er ingen flere papillon-valper med ;) I alle fall ikke i verdal.. Så det er kjipt.. Men men..

Ja, det visste jeg jo, ser deg der. :P

Er bare en Cavaliervalp til der også da. :D

Skrevet

Det tror jeg og han blir ja :D han er jo så pen :D

skal også dit med hund, dere må bare hilse om dere ser ei med en svart å hvit hund :wink:

Skrevet

hihi.. Takk. :lol:

Ja, det blir spennende å se. Oscar er jo så snill og går veldig pent uansett så tror han passer til det. :)

Skal forresten spørre ei annen jente på 8 år om hun vil gå med han om 3 uker også. :D

Skrevet
Bare å hilse på meg også de som ser meg :)

Han blir vel BIR når det bare er han?

De kan holde tilbake BIR'en hvis hunden er laangt fra standar... men på et valpeshow er det lite sannsynlig...

Skrevet

De kan holde tilbake BIR'en hvis hunden er laangt fra standar... men på et valpeshow er det lite sannsynlig...

Ja, ok.. Hvis det skjer med LiLi så ler jeg høyt :)

Skrevet

Ja, ok.. Hvis det skjer med LiLi så ler jeg høyt :)

Nei, det skjer nok NEPPE!! ;) Vil ikke ha sånne skjemmende resultater på mor til min hund ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...