Gå til innhold
Hundesonen.no

Agility


Linn Renate

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Er litt nysgjerrig på dette? Er det forsent å begynne når hunden er to år?

Og er det for alle raser? Jeg har jo ei Shih Tzu tispe som jeg ikke kan stille, derfor tenkte jeg kanskje at det gikk ann å begynne med dette. det ser jo veldig gøy ut. men jeg har bare sett forholdsvis store hunder drive med dette.

Skrevet

Så lenge hunden din er frisk så er det ikke forseint nei ^_^ Dette passer for alle hunder (nesten), så tror ikke det skal være noe problem for din hund heller. Bare finn en klubb i nærheten og tren og kos dere :lol:

Jeg begynner snart på AG med min Dvergpinscher, og hun er sånn ca 1,5 år når vi begynner tenker jeg.

Skrevet
Hei!

Er litt nysgjerrig på dette? Er det forsent å begynne når hunden er to år?

Og er det for alle raser? Jeg har jo ei Shih Tzu tispe som jeg ikke kan stille, derfor tenkte jeg kanskje at det gikk ann å begynne med dette. det ser jo veldig gøy ut. men jeg har bare sett forholdsvis store hunder drive med dette.

Eg begynte med mi tispe da ho var 3 år gammel, så det er ikkje for sent :D

Agility er for alle raser. I min klubb har vi 2 shih tzuer, 1 dachs og 2 pomeranien av små hunder, samt noen andre små/mellomstore raser eg ikkje husker i farten.

Finn deg eit nybegynnerkurs og prøv det ut :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...