Gå til innhold
Hundesonen.no

Mine resultater, er det noen som vil oversete??


Tyra

Recommended Posts

Lørdag

Nice young b. , nice head, eyes a little loose, nice topline, g. cout (tror jeg det står), tempeiament could loe better, needs ringtreaining.

Søndag

6 hode, utm uttrykk, utm nos part, g. hals, prop, går tyver ikke å talpere, viser tydelig frykttendenser vilket førandre prisen, rør seg myket slarvig fram, tilf fra siden og bak.

Noen som vil oversete og forklare hva forkortelsene betyr??

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lørdag

Nice young b. , nice head, eyes a little loose, nice topline, g. cout (tror jeg det står), tempeiament could loe better, needs ringtreaining.

Søndag

6 hode, utm uttrykk, utm nos part, g. hals, prop, går tyver ikke å talpere, viser tydelig frykttendenser vilket førandre prisen, rør seg myket slarvig fram, tilf fra siden og bak.

Noen som vil oversete og forklare hva forkortelsene betyr??

Kan prøve...

Fin ung tispe, fint hode, litt løse øyne..? fin overlinje, kunne hatt bedre temperament, trenger mer ringtrening.

6 hode forstår jeg ikke... utmerket utrykk, utmerket neseparti, god hals, går ikke helt rett, viser redsel, går "vinglete", fin fra siden og bak.

Det som jeg ser etter desse to kritikkene dine er at hunden trenger å få mer ringtening. Og dette er bare en treningsak, så det bør du kunne få rettet på. Stå på og lykke til videre! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skal stå godt på. Så vit jeg vet så har Wilma bare hvert på valpeshow en gang og da var hun 7månder. Så jeg har en god del og jobbe med, er bare så redd for at det skal bli flere nuller. :)

Du skriver at det ble null og da forstår jeg ikke hva du mener...? Hvor lenge har du hatt Wilma? Er det en hundeklubb i nærheten av der du bor?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skal stå godt på. Så vit jeg vet så har Wilma bare hvert på valpeshow en gang og da var hun 7månder. Så jeg har en god del og jobbe med, er bare så redd for at det skal bli flere nuller. :D

Ringtrening,sosialisering,ringtrening,miljøtrening,sosialisering,ringtrening!!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du skriver at det ble null og da forstår jeg ikke hva du mener...? Hvor lenge har du hatt Wilma? Er det en hundeklubb i nærheten av der du bor?

Jeg har hat Wilma i snart 7månder. Wilma fikk en null på søndag og da var vi bare 2 hunder. Men på lørdag fikk vi 2 plass og var bare to hunder. Wilma var totelt redd domeren.

De har en klubb her jeg bor men de bryr seg bare om seg selv, jeg er vist ikke den første som forlater Averøya hundeklubb nei. Altså vi får ikke hjelp til det vi trenger hjelp til, kommer det nye medlemer blir du ikke tatimot. Baksnaking. De baksnaket jo meg så derfor trener ikke jeg her, jeg vet om en anen dame på nermere 40år som for også pga hun fant aldri tonen og de som er med i klubben er ikke noe vilig til og finne tonen med folk. Skal du ha hjelp her må du lære deg lydighet også kan vi trene ilag med de. Dresurkurs har de ikke bare valpekurs, så vil vi ha hjelp her må vi melde vår på kurs, men jeg ser ikke for meg noe vit si og dra på valpekurs med en snart 14månders hund.

Det er jo eide og fræna hundeklubb også da som man bruker en time til og kjøre dit en time og en time med trening også en time med biltur hjem igjen. Vi brukter vel en 300.- i uken på og kjøe til trening og hjem igjen, det er greit det ikke er bilig med hund men jeg syns det er litt mye med 300.- i uken. Det starter vel et dresurkurs i eide og fræna hundeklubb i uke 37, men jeg har ingen til og kjøre meg lengere, søsteren min har begynt på skolen nå så det er ikke noen som kan kjøre. Mamma har ikke bil til og ha hund i.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det om lydigheten: Hundemennesker av noen av den særeste typen du finner, finnes ingen værre! De er rett og slett pyton synes jeg, nå er jeg heldig å ha en grei klubb hvor jeg får mye hjelp, men kjenner til baksnakking miljøet her ja!! [-X

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg gikk på Eide & Fræna hundeklubb, men nå på lørdag blir min siste trening pga at søsteren min flytter til Molde så hun kan ikke kjøre meg mer. Den damen på 40år har ikke så mye tid lengere fordi hun har hest på for.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg gikk på Eide & Fræna hundeklubb, men nå på lørdag blir min siste trening pga at søsteren min flytter til Molde så hun kan ikke kjøre meg mer. Den damen på 40år har ikke så mye tid lengere fordi hun har hest på for.

det var jo synd.Håper du finner en måte å få trene på. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...