Gå til innhold
Hundesonen.no

Informasjon om militæret?


siljestokka

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Har sikkert laget en slik tråd før. men ja.. Men i så fall lager jeg en til :D

Hva går utdannelse med hund utpå? Hva kan man bli dersom man tar dette? Hvor kan man utdanne seg? Hvor stor sjangs er det for å komme inn? Kan man ta med egen hund i militæret? (Altså, ikke trene den, men å ha den med?)

Bare pøs ut med informasjon dere :D .. men den bør helst være riktig <_< ... ^_^

Alt som har med utdannelse og hund i militæret er interessant :rolleyes:

Guest Christine
Skrevet

Hvis du bruker søkeknappen eller leter litt i dine egne innlegg så finner du det forrige emnet du startet for ikke så lenge siden om akuratt det samme temaet :D

Edit:

Okeida, jeg husket den forrige tråden litt feil, sorry.

Et svar jeg skrev tidligere om millitæret :D

Nei, du kan ikke ha med egen hund i millitæret.

Det er få plasser når det gjelder hundetroppen, og du må igjennom en slags test med opptakskravene. (kondis, styrke etc.) Det er veldig få jenter som er med i hundetroppen, men klart- de ønsker flere. Har hørt at de som er i hundetroppen som oftest får halvparten så lite perm som de andre, da de er mindre folk og det alltid må være folk på kennelen for fôring osv. Man må ikke være interissert i hund for å være med, men det er jo som oftest et stort pluss. Av de jeg kjenner som har vært med uten interesse for hund sa at de tre første månedene var tyngst, da det ble mye opplæring og teori om hunder. De jeg har snakket med har også sagt at de er veldig glade for at de ble med, og at det var noe de aldri ville vært foruten.

Det er mye kondis-trening osv. i forsvaret, men når man er ferdig kan man garantere at kondisen er nesten på topp! Når det gjelder opptakskravene så er det litt lettere for jenter sånn fysisk.

Du kan jo se på forsvarsnett for mer info?

forresten, så er jeg veldig interessert i forsvaret jeg også, og jeg har fått en treningsplan fra forsvaret(lå i et hefte jeg fikk), og jeg har bestemt meg for at så fort jeg blir frisk så skal jeg begynne å trene meg opp i både kondis og styrke, slik at når jeg blir gammel nok til å være med (er 15 nå, så enda tre år til + at jeg skal gjøre ferdig vgs først) så kan jeg lett klare opptakskravene.

Guest Christine
Skrevet
Christine, vet du hvor man finner den treningsplanen?:D

Vil tro at hvis du tar kontakt med forsvaret og ber de sende noen hefter så ligger den inni et av de.

Skrevet

Men grunnen til at jeg spør, er at ei sa til meg at det gikk ann å ha med hund til militæret. Så jeg vet jo ingenting. Men jeg får vell kontakte militæret og spør selv.

Guest Christine
Skrevet
Men grunnen til at jeg spør, er at ei sa til meg at det gikk ann å ha med hund til militæret. Så jeg vet jo ingenting. Men jeg får vell kontakte militæret og spør selv.

Som du selv sa så kan du ikke ha med egen hund i millitæret. Om du kan ha med hunden, men ikke bruke den er jeg ikke helt sikker på, faktisk. Jeg tviler egentlig litt på det, spørs jo på kennelen osv. Men gjør som du har planlagt du, da får du korrekte svar og enda mer info. :D

Skrevet
Men grunnen til at jeg spør, er at ei sa til meg at det gikk ann å ha med hund til militæret. Så jeg vet jo ingenting. Men jeg får vell kontakte militæret og spør selv.

Det fins enkelt personer som har fått med seg privat hund inn, men den har ikke vært i tjeneste! Det er vel mer snakk om promille sjangs for at du får ha "sivil" hunden i kennelen over lengre tid.

Du bør egentlig bare legge den tanken helt bort, og ikke basere ønsket ditt på å komme i hundetjenesten på grunnlag av det.

Guest Christine
Skrevet
Det fins enkelt personer som har fått med seg privat hund inn, men den har ikke vært i tjeneste! Det er vel mer snakk om promille sjangs for at du får ha "sivil" hunden i kennelen over lengre tid.

Du bør egentlig bare legge den tanken helt bort, og ikke basere ønsket ditt på å komme i hundetjenesten på grunnlag av det.

Jeg må bare si at jeg er enig.

Og hvis du virkelig ønsker noe, så må du ikke la deg stoppe av småting. Gå for drømmen din, det er iallefall viktig!

Skrevet

Takk for svar. Ja, jeg tror også det er liten sjangs for å ta med hund i militæret. Men morfar har sakt seg villig til å ta hunden min visst jeg skulle reise bort.

Jeg aner ikke hva jeg vil bli. Men har veldig lyst til å gå i militæret. Men vi får se hva tiden bringer.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...