Gå til innhold
Hundesonen.no

vet. med ultralyd i stavanger omegn ?


Raksha

Recommended Posts

Gamlemor har forfalt ganske drastisk de siste to mnd. å se henne i dag var virkelig et sjokk. Hun er blitt tynn og har forstørre og spent buk. Så jeg tipper væske. Hun virker ikke spesielt plaget, formen er som normal. Litt sliten etter reisen men ellers ganske fin. Mamma og de har elegant lukka øya og bare sett at hun er blitt tynn, så da jeg påpekte det fikk mamma litt sjokk. :)

Cluet er at mamma flytter til afrika 10. januar og overlater da etter planen gamlemor til min bror i stavanger. Og å overlate en dødssyk hund til han, og så bare dra, er ikke helt aktuelt. Så gamlemor skal sjekkes ut skikkelig og eventuelt få sovne inn før mamma drar. Så er da spørsmålet - hvilke dyreklinikker i området har ultralyd? Regner med det er det de må bruke for å sjekke om det er væske fra en gammel svulst som ligger der. De siste gangene har de vært hos hafrsfjord dyreklinikk, men jeg aner ikke hva slags utstyr de har der. Noen som vet?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Godt å høre. Var etter anbefaling herfra jeg sendte dem dit med en ødelagt tå, og de har vært veldig fornøyd med oppfølgingen så langt. Da krysser vi fingra for at det ikke skjer noe akutt før de er hjemme igjen, og at han finner ut hva som feiler gamlemor.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Gamlemor er blitt enda dårligere, etter å ha prata med vet. på onsdag ble hun satt på hjertemedisin og vanndrivende. Hosta blod i dag, så da setter de i gang en antibiotikakur med en gang, men antakeligvis blir hun ikke med hjem igjen etter timen på mandag. :barfy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for det. Trøster med meg at hun er 12,5 år og har hatt et langt, godt og rikt liv. Men pokker så vondt det er er. Tok farvell med henne i dag, jeg. Så regner ikke med at jeg får se henne igjen...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...