Gå til innhold
Hundesonen.no

Raseleksikonet


Guest Christine

Recommended Posts

Guest Christine

Hva kan vi gjøre for å redde raseleksikonet?

Slik det er nå så er det veldig rotete, bilder av blandinger er postet i rase-tråder, og det ligger mye tull ute.

Vi kan f.eks. dele opp i grupper, slik som hundesport er oppdelt, bare at hver underdel er for hver gruppe. I tilegg så kan blandingshunder få en egen undergruppe, slik at de slipper å bli blandet med renrasete hunder. (Ikke et vondt ord om blandingshunder altså)

Hvem er med meg og BcRex på dette forslaget?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hadde vært kjekt med en opprydning der ja :innocent: Også kunne jo en modorator fast vært innom og slettet vekk ting som ikke hadde med rasen å gjøre, eks slettet vekk spørsmålene til folk også lå bare svarene igjen på en måte :wub: Eller komentarer som : åå så pen hund osv

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Enig der, Only blondie, men kunne jo vært litt kjekt hvis folk kunne ha satt sine spørsmål om en spesifikk rase i den gruppen rasen tilhører.

Hvis jeg har et spørsmål om Borzoi f.eks. så kan jeg lage en tråd i underforumet for gruppe 10. hunder.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Forskudd på julegave til sonisene, rasegruppene har fått hver sin kategori!

Flyttet gamle tråder inn i (forhåpentligvis) riktig gruppe. Finner dere feil så trykk Tips oss :innocent: Raser som ikke er godkjent i FCI blir lagt under Blandingshunder så blir det mest mulig ryddig. Tråder vil bli ryddet etterhvert som modder og admin har et ledig øyeblikk.

Husk at det fremdeles ikke er lov å poste bilder man ikke har opphavsrett til selv, med mindre man har tillatelse. Tekst som er kopiert skal ha oppgitt kilde, eks rasestandarder.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmmm. Hva med et raseleksikon delt opp i grupper slik dere sier, og med tråder med rase slik som det er nå. I f.eks. irsksettertråden så kunne første innlegg inneholdt en rasebeskrivelse, og så kunne de med irsk setter presentert sin hund i innleggene under, med tekst og bilder(noe ala. hva det har vært i de forskjellige hundegruppetrådene til nå.) Slik at det blir f.eks. ett innlegg per eier eller per hund? Ble mye rot dette her gitt, men bare lufter tankene mine. :innocent:

Edit: Oi, julenissen har vært her! :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Supert jobba! :wub:

Men hva med å slette alle trådene, slik at vi kan begynne på nytt, for et bedre og mer oversiktlig system? (sikter til å bruke malen som Pip har laget)

Men supert, tusen takk Pip! :innocent:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Supert jobba! :P

Men hva med å slette alle trådene, slik at vi kan begynne på nytt, for et bedre og mer oversiktlig system? (sikter til å bruke malen som Pip har laget)

Men supert, tusen takk Pip! :o

Trenger vel ikke å slette alle trådene vel? Bare de som ser herpet ut? :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Trenger vel ikke å slette alle trådene vel? Bare de som ser herpet ut? :P

Men nå er en del helt ødelagt. Jeg har ikke sett så mye inne på de trådene, fordi det har hvert så mye rot. Masse innlegg der man bare må få med at bikkja er fin, eller der man bare spør om noe. For ikke snakke om alle blandingene som blir kasta inn i en tråd. Om jeg vil se på Border collie, så vil ikke jeg se drøss av blandingshunder. (dette er ikke hintet mot deg selvom jeg har quota innlegget ditt :P )

Men syns vi skulle fått en frisk start på raseleksikonet, med en god beskrivelse av rasen i første innlegg, og så kan man poste bilder under (som man faktisk har rett til å legge ut). Ligger en del bc-bilder av hunder folk ikke aner hvem er som kun har blitt hentet på nettet for å vise farger f.eks. (Tok det eksempelet fordi det er den eneste tråden jeg har hvert innom).

Ellers skal dere ha skryt for at dere lagde gruppene så fort :o Flinke er dere. *klappepå*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

*Flir*

Bare slett i vei, men hopp over irsk setter, for jeg orker ikke å lage på nytt igjen :P

Er helt enig, BC-tråden er et eneste rot... Så synes jeg at folk stort sett kan prøve å legge ut bilde av egne hunder, ikke tilfeldige bilder av hunden til kjæresten til venninnen til naboen av tanten liksom. :rolleyes: Bare min mening da :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

*Flir*

Bare slett i vei, men hopp over irsk setter, for jeg orker ikke å lage på nytt igjen :P

Er helt enig, BC-tråden er et eneste rot... Så synes jeg at folk stort sett kan prøve å legge ut bilde av egne hunder, ikke tilfeldige bilder av hunden til kjæresten til venninnen til naboen av tanten liksom. :rolleyes: Bare min mening da :o

Nei, som sagt jeg aner ikke hvordan de andre trådene er. Men BC-tråden er et eneste rot som du sier ja. Og masse bilder av showbordere og alt som er (som egentlig ikke har lov å legges der engang).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, som sagt jeg aner ikke hvordan de andre trådene er. Men BC-tråden er et eneste rot som du sier ja. Og masse bilder av showbordere og alt som er (som egentlig ikke har lov å legges der engang).

Okei, er enig. Slett alt sammen, så blir det sikkert penere om vi begynner på nytt :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det ikke mulig å fjernet alle komentarer med "den ønsker jeg meg" eller lignenede og den hunden /rasen var søt. Tråene ville da bli mer informative og lettleste. :rolleyes: Og det burde kanskje legges til en trå om hva som er lov og ikke lov i raseleksikone. og der burde det skrives hva som må være med feks om hunden er regisrtret. skal kennel navne oppgies ellers skal det skrives at hunden er uregisrert. For det er en del som spør etter kennel navnet

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...