Gå til innhold
Hundesonen.no

Raseleksikonet


Guest Christine

Recommended Posts

Guest Christine
Skrevet

Hva kan vi gjøre for å redde raseleksikonet?

Slik det er nå så er det veldig rotete, bilder av blandinger er postet i rase-tråder, og det ligger mye tull ute.

Vi kan f.eks. dele opp i grupper, slik som hundesport er oppdelt, bare at hver underdel er for hver gruppe. I tilegg så kan blandingshunder få en egen undergruppe, slik at de slipper å bli blandet med renrasete hunder. (Ikke et vondt ord om blandingshunder altså)

Hvem er med meg og BcRex på dette forslaget?

Skrevet

hadde vært kjekt med en opprydning der ja :innocent: Også kunne jo en modorator fast vært innom og slettet vekk ting som ikke hadde med rasen å gjøre, eks slettet vekk spørsmålene til folk også lå bare svarene igjen på en måte :wub: Eller komentarer som : åå så pen hund osv

Guest Christine
Skrevet

Enig der, Only blondie, men kunne jo vært litt kjekt hvis folk kunne ha satt sine spørsmål om en spesifikk rase i den gruppen rasen tilhører.

Hvis jeg har et spørsmål om Borzoi f.eks. så kan jeg lage en tråd i underforumet for gruppe 10. hunder.

Skrevet

Forskudd på julegave til sonisene, rasegruppene har fått hver sin kategori!

Flyttet gamle tråder inn i (forhåpentligvis) riktig gruppe. Finner dere feil så trykk Tips oss :innocent: Raser som ikke er godkjent i FCI blir lagt under Blandingshunder så blir det mest mulig ryddig. Tråder vil bli ryddet etterhvert som modder og admin har et ledig øyeblikk.

Husk at det fremdeles ikke er lov å poste bilder man ikke har opphavsrett til selv, med mindre man har tillatelse. Tekst som er kopiert skal ha oppgitt kilde, eks rasestandarder.

Skrevet

Hmmm. Hva med et raseleksikon delt opp i grupper slik dere sier, og med tråder med rase slik som det er nå. I f.eks. irsksettertråden så kunne første innlegg inneholdt en rasebeskrivelse, og så kunne de med irsk setter presentert sin hund i innleggene under, med tekst og bilder(noe ala. hva det har vært i de forskjellige hundegruppetrådene til nå.) Slik at det blir f.eks. ett innlegg per eier eller per hund? Ble mye rot dette her gitt, men bare lufter tankene mine. :innocent:

Edit: Oi, julenissen har vært her! :wub:

Guest Christine
Skrevet

Supert jobba! :wub:

Men hva med å slette alle trådene, slik at vi kan begynne på nytt, for et bedre og mer oversiktlig system? (sikter til å bruke malen som Pip har laget)

Men supert, tusen takk Pip! :innocent:

Skrevet
Supert jobba! :P

Men hva med å slette alle trådene, slik at vi kan begynne på nytt, for et bedre og mer oversiktlig system? (sikter til å bruke malen som Pip har laget)

Men supert, tusen takk Pip! :o

Trenger vel ikke å slette alle trådene vel? Bare de som ser herpet ut? :P

Skrevet
Trenger vel ikke å slette alle trådene vel? Bare de som ser herpet ut? :P

Men nå er en del helt ødelagt. Jeg har ikke sett så mye inne på de trådene, fordi det har hvert så mye rot. Masse innlegg der man bare må få med at bikkja er fin, eller der man bare spør om noe. For ikke snakke om alle blandingene som blir kasta inn i en tråd. Om jeg vil se på Border collie, så vil ikke jeg se drøss av blandingshunder. (dette er ikke hintet mot deg selvom jeg har quota innlegget ditt :P )

Men syns vi skulle fått en frisk start på raseleksikonet, med en god beskrivelse av rasen i første innlegg, og så kan man poste bilder under (som man faktisk har rett til å legge ut). Ligger en del bc-bilder av hunder folk ikke aner hvem er som kun har blitt hentet på nettet for å vise farger f.eks. (Tok det eksempelet fordi det er den eneste tråden jeg har hvert innom).

Ellers skal dere ha skryt for at dere lagde gruppene så fort :o Flinke er dere. *klappepå*

Skrevet

*Flir*

Bare slett i vei, men hopp over irsk setter, for jeg orker ikke å lage på nytt igjen :P

Er helt enig, BC-tråden er et eneste rot... Så synes jeg at folk stort sett kan prøve å legge ut bilde av egne hunder, ikke tilfeldige bilder av hunden til kjæresten til venninnen til naboen av tanten liksom. :rolleyes: Bare min mening da :o

Skrevet
*Flir*

Bare slett i vei, men hopp over irsk setter, for jeg orker ikke å lage på nytt igjen :P

Er helt enig, BC-tråden er et eneste rot... Så synes jeg at folk stort sett kan prøve å legge ut bilde av egne hunder, ikke tilfeldige bilder av hunden til kjæresten til venninnen til naboen av tanten liksom. :rolleyes: Bare min mening da :o

Nei, som sagt jeg aner ikke hvordan de andre trådene er. Men BC-tråden er et eneste rot som du sier ja. Og masse bilder av showbordere og alt som er (som egentlig ikke har lov å legges der engang).

Skrevet
Nei, som sagt jeg aner ikke hvordan de andre trådene er. Men BC-tråden er et eneste rot som du sier ja. Og masse bilder av showbordere og alt som er (som egentlig ikke har lov å legges der engang).

Har ryddet BC-tråden.

Skrevet
Nei, som sagt jeg aner ikke hvordan de andre trådene er. Men BC-tråden er et eneste rot som du sier ja. Og masse bilder av showbordere og alt som er (som egentlig ikke har lov å legges der engang).

Okei, er enig. Slett alt sammen, så blir det sikkert penere om vi begynner på nytt :o

Skrevet

Kjempe bra dette. Oversiktelig og greit. Kommer til å endre tråden om min rase ^_^ Eller blandingshund ettersom den ikke er FCI godkjent (enda :pirate: )

Skrevet

Er det ikke mulig å fjernet alle komentarer med "den ønsker jeg meg" eller lignenede og den hunden /rasen var søt. Tråene ville da bli mer informative og lettleste. :rolleyes: Og det burde kanskje legges til en trå om hva som er lov og ikke lov i raseleksikone. og der burde det skrives hva som må være med feks om hunden er regisrtret. skal kennel navne oppgies ellers skal det skrives at hunden er uregisrert. For det er en del som spør etter kennel navnet

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...