Gå til innhold
Hundesonen.no

Fotoalbum på nett?


MegaMarie

Recommended Posts

Skrevet

På hjemmesiden min så får jeg ikke bildene inn i original str og derfor blir de veldig pixlette. Nå er jeg dritt lei og vil ligge bildene min et annet sted. Noen som har en god ide? Jeg har lagt ut alle bildene på photobucket men der står det at albumet er privat osv at jeg ikke kan dele det med andre på en måte. Noen som vet om det går ann å gjøre albumet offentlig?

Ellers finnes det andre steder hvor jeg kan dele bildene mine?

Skrevet

Gå inn på "account opitons" (øverst til høyre) når du er inne i fotobøtta di, og gå inn på edit my album settings (står i en parentes litt ned på siden), der kan du bestemme hvem som skal få se albumene dine (my album is public i stedet for my album is private).

Btw: Jeg gidder så og si aldri å se på noen sine bilder om jeg må se dem i photobucket-album. Jeg vil anbefale deg å enten legge linken til bildene inn på vanlige sider på hjemmesiden din (sånn som jeg har gjort) eller prøve en annen type album - jeg liker å se på bilder i Porta (http://www.stegmann.dk/mikkel/porta/) som i albumene på grevinnen.com eller i Simpleviewer (som på bretinden.com), men jeg har ingen erfaring med å bruke disse albumene selv.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...