Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan få handling oppdrag?


MegaMarie

Recommended Posts

Skrevet

Lurer på hvordan man kan få handling oppdrag? Er det bare sånn at man må kjenne folk som trenger hjelp med handling eller kan man lage anonse og lignende?

Har lest anonser før om folk som handler/trenger handler..

Skrevet

Vis deg utad. Syntes folk du er flink spør de deg, mest sannsynelig.

Tror aldri jeg har satt ut annonse på andre måter enn å nevne på hjemmesiden at jeg kan stille hunder for andre.

Eller så har du slike tilfeldigheter som at jeg stilte Amigo (jaktlykke sin hund) via et spørsmål her på sonen :D Du skal absolutt bruke sånne hunder, kanskje du får stille en så nydelig hund som Amigo :D

Skrevet

Gjennom bekjente og bekjente av bekjente og bekjente av de igjen. Det er ofte slik det går, eller folk som titter på siden min og sender mail, eller noen plutselig trapper opp rett før de skal i ringen som igjen er noen bekjente av noen bekjente og er helt nervevrak og spør om ikke jeg kan stille hunden siden de ikke tør selv

Skrevet

Oki, takk for svar! Skal nok skaffe meg litt mer erfaring og trening før jeg skriver sånt på hjemmesiden min :D

Jeg har stilt en av oppdretteren min sin hund, men det var fordi 3 av hundene hennes skulle være med i den klassen og hun gidde meg den som hun trodde kom til å få dårligst resultat :D Hehe, jeg ble ihverfall plassert da om jeg ikke husker feil.

Labbis: Hva gjør du vis noen bekjente av noen bekjente dukker opp med en rase du ikke vet hvordan skal stilles...?

Skrevet

Jeg pleier å spørre eieren hvordan hunden pleier å stilles opp, uansett hvilken rase det er. Om den går på godbit eller uten, om jeg skal bruke stå-kommandoer osv. Ellers pleier jeg å prøve meg frem og finne ut hvordan hunden viser seg best

Skrevet

Går i bekjente og bekjentes bekjente her og, jeg er fast handler for en oppdretter og hun ble jeg kjent med via en annen oppdretter som den ene hunden min hadde stukket av til også hentet vi den og ble kjent da -_-

Skrevet
Går i bekjente og bekjentes bekjente her og, jeg er fast handler for en oppdretter og hun ble jeg kjent med via en annen oppdretter som den ene hunden min hadde stukket av til også hentet vi den og ble kjent da -_-

Hihi, herlig!

Har gått gjennom bekjente her, pluss folk jeg trener agility sammen med :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...