Gå til innhold
Hundesonen.no

LØpsk tispe på utstilling?


dorab01

Recommended Posts

Skrevet

hei

Min hun begynnte selvføleglig å få løpetid nå. Vil absolutt være med på hamar og alt er betalt samt at jeg skall stille den andre hunden min også. Så hva gjør jeg? Hun står fint og alt det der men hva sier loven?

Skrevet

Man kan stille løpsk tispe.

Men ta hensyn og ikke la henne stå og gå ved andre hannhunder.

De gangene jeg har stilt hund med løpetid har det vært rett inn og rett ut av hallen.

Ellers så er det jo det at en del tisper blir selektivt døve under løpetiden da :icon_redface:

EDIT:

Så rask du er Caroline..

Skrevet

He he ja hun kommer nok kun til å ligge i buret på bordet inn i ringen og ut igjen

Jeg hadde bare syntes det var så leit å reise så langt med en hund og attpåtil ha betalt for den andre. Den andre hunden min er hannhund lurer på hvordan han kommer til å reagere.

Skrevet

Det er LOV, men det er fint om du tar hensyn og holder hunden vekk fra andre hunder. Det er ikke spesielt moro å stille hannhund hvis det er løpetisper på alle kanter, hvis du skjønner :icon_redface:

Skrevet
De fleste hannhundeiere merker først løpetiden om du SIER at hunden har det... :icon_redface:.

Vel... Min hannhund oppdager løpetiden før meg for å si det mildt :lol:

Skrevet

Dessutten så er det mange flere som kommer med løpske tisper som ikke stiller :no: Så om det er en til spiller ingen rolle så lenge du tar hensyn :icon_cry:

Skrevet

Jeg hadde med Chessea i fjor, og hun hadde da hatt løpetid i 3 dager. Ingen kommenterte det, og ikke så jeg at det ble lagt merke til av hannhunder heller. Jeg brukte en såkalt "bitch spray" på henne, som skal gjøre det mindre fristende for hannhunder. Det fungerte veldig greit.

Skrevet

Selv om jeg har 2 hanner, bryr det meg lite om det kommer løpske tisper.

Men som andre har sagt, vis hensyn.

Det er derimot ikke alle som synes det er ok, jeg ble skjelt loddrett ut på utstillinga i Lofoten i høst av en hunde-eier som ikke var fornøyd med hundes prestasjon og måtte ha noe å skylde på.

Kom knapt nok til orde for å si at jeg har to hanner, ergo ingen løpsk tispe.

Fikk ikke engang en unnskyldning, bare et fnys fra primadonnaen... :wub:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...