Gå til innhold
Hundesonen.no

Freestyle videoer?


Djervekvinnen

Recommended Posts

Skrevet

Jeg og samboer satt og diskuterte freestyle igår da vi så hundeskolen. Han mente at freestyle ikke burde kalles en hundesport, mens jeg ser på det på lik linje med feks lydighet, men i en friere form. Jeg sa at hvis han hadde sett folk i aksjon på mesterskap feks, ville han se hvor utrolig dyktig hund og eier kan være, og hvor profft det ser ut! Det ville han gjerne se, så derfor lurer jeg på om dere vet om gode videoer på nettet med fresstyle i høyere nivå (fra hele verden)? Så får jeg vist han hvor tøft dette kan være. Kan sikkert søke i timesvis, men kanskje noen viste om noen spesielle.

Forresten, syns dere freestyle er like mye hundesport som alt det andre? Og hvorfor tror dere menn syns dette er tåpelig? (ja mange syns jo det)

Skrevet

Hvis du går på freestyleklubbens hjemmeside, husker ikke adressen nå, men i alle fall den nasjonale freestyleforeningen eller noe i den dur, så ligger det linker til mange bra videoer. Også av de som er regnet som noen av "verdens beste". Hvis ikke dette kan kalles hundesport og lydighet så vet ikke jeg :icon_redface: Mannfolk er nok bare redde for å bli oppfatter som femi og for å dumme seg ut :lol:

Edit: Video

Den ekvipasjen der er rå!

Hjemmeside

Skrevet
Denne videoen synes jeg er ganske bra i hvert fall. Første jeg fant i farten, så jeg legger ut flere når jeg finner igjen linkene :icon_redface:

Utrolig dyktig hund det der altså! :lol: Tror jeg og Chantana skal prøve oss på freestyle! Så blir jeg forhåpentligvis bedre i shaping også!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis det ikke er trygt for dem å være i bilen så er det bedre å la dem være hjemme. Du får grinder til bilvindu og lås til bagasjeromsluker som gjør at du kan ha dem åpne uten at folk får tilgang.
    • Redd noen da stjeler dem om jeg setter opp mere vindu enn 5 cm.
    • Trenger du å ha med hund til legen? Jeg ville jo heller latt den være hjemme. Men så lenge det ikke er direkte sollys på bilen går det helt fint. Om det er direkte sollys ville jeg prøvd å finne skygge eller satt opp vinduer litt og evt. bagasjerom med luftlåsing.
    • Skal til legen men det er 10 grader på det varmeste her. Tror du det går bra da?
    • Forumet har dalt i takt med Facebook, og veldig lite nyrekruttering. I tillegg litt uenighet om hva som er greit og ikke på forumet, og noen som mistrivdes og meldte seg ut. I tillegg har de "gamle" brukerene blitt eldre, opptatt av andre ting, eller bare ikke føler behov for nettsamfunnet lengre. For yngre som leter er det lettere å finne grupper på Facebook.  Jeg vet en håndfull titter innom nå og da, men det er jo litt slik at aktivitet skaper aktivitet, så når få poster blir det også mindre respons. Det har vært diskutert å legge ned forumet, men det blir en stund til ihvertfall.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...