Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundeskolen!


HildeM

Recommended Posts

  • Svar 93
  • Created
  • Siste svar
Skrevet
Blir fantastisk morro å se mastiffen danse!

I know <3 Farfar kjenner han mannen :lol:

Men det er tydlig vis litt lenge siden for da hadde han fugle hund xD

Skrevet
..og eieren til Schäferen. Noen som har sett reklamen eller? :lol:
Ja, haha! Blir bra dette!

I know <3 Farfar kjenner han mannen :P

Men det er tydlig vis litt lenge siden for da hadde han fugle hund xD

Han driver faktisk oppdrett av eng. mastiff han, hadde jeg aldir trodd!
Skrevet
Ja, haha! Blir bra dette!

Han driver faktisk oppdrett av eng. mastiff han, hadde jeg aldir trodd!

å..viste jeg ikke =/

Men det er jo veldig lenge siden da.. :lol:

Skrevet
Ja, haha! Blir bra dette!

Han driver faktisk oppdrett av eng. mastiff han, hadde jeg aldir trodd!

Gjør han?

Han virka liksom ikke som en oppdretter...

Oki, da vet jeg det óg.

Skrevet
..og eieren til Schäferen. Noen som har sett reklamen eller? :lol:

Gleder meg så syykt til å se det xD Haha lo av bare reklamen :P

Skrevet

Haha...som jeg koser meg, for et herlig program :lol:

Bergis er bare råtøff, ler meg i hel av han, og Tarzan er bare helskjønn :P

Hvilken rase er egentlig den lille tappen?

Freestyle ser jo kjempe morro ut, nå vil jeg også prøve det med Phoebe :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...