Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor mye koster det å kastrere hannkanin nå i disse dager?


Miss-Pernille

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Skrevet

Takk! Uansett, vi har kontaktet veterinæren her vi bor og det var over 1000 så vi skal kjøre ca. 20 min. unna der er de flinkere på kaniner og sånne smådyr og i tillegg koster det 600.

Skrevet
Takk! Uansett, vi har kontaktet veterinæren her vi bor og det var over 1000 så vi skal kjøre ca. 20 min. unna der er de flinkere på kaniner og sånne smådyr og i tillegg koster det 600.

Det har blitt dyrere. Men men, det ble visst litt dyrt for deg. Men det er bedre en en kanin som jokker.

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Skrevet

Jeg steriliserte min kanin på onsdag for 14 dager siden. Det er jo et større inngrep så det ble over 900 kr tror jeg.

  • 1 month later...
Skrevet

Kastrerte kaninene våre i fjor og det kostet rundt 1000 kroner. Prisen varierer nok litt etter hvor man bor også...

Skrevet

Kastrering koster kanskje sånn ca. 500-800 :blink: Men sterilisering er mye dyrere (det er jo ikke så viktig nå i denne situasjonen, men det kan koste opp til 1500).

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...