Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundetreff i Bærum/Oslo?


Oscar ll

Recommended Posts

Skrevet

Tja, ser jo at det er hundetreff mange steder, men har egentlig ikke sett noe i Bærum ? Eller Asker for den sakt skyld.. Så hvorfor ikke prøve å få til noe her også? Det hadde jo vært utrolig gøy å kunne sosialisere hundene litt? Og kanskje trene litt lydighet og slikt ?

Har noen lyst :no:?

  • Svar 52
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Hvor er det vi kanskje kan ha det da..? Kunne jo dra til Semsvannet til *hundetreff* innheiningen :) eller hva det heter xD

Skrevet

Jeg bor i Oslo, men kan vel klare å komme meg til Asker... Da må riktignok noen hjelpe meg, for jeg er IKKE kjent i området.

Skrevet

Det må nesten bli en helg for meg da.. =/ Har hunden min hos pappa og er der aenhver helg.. søndag passer kanskje, jeg vet ikke..?

Skrevet
det passer for meg men når ?

Det blir jo fort mørt nå så må kanskje gjøre det litt tilig på dagen.. Men det hadde vært fint for meg hvis det ble etter 14.00..Kan nemlig ikke før ..xF

Skrevet

:) høres ut som det kommer til å komme noen for meg ;P

Men kan ikke folk si når det passer da.. tid liksom, sånn at jeg lizzm vet litt her.. xD

Og er det greit for alle at vi tar det på ''hundetreff'' innheiningen ved semsvannet?(eller hva det heter)

Skrevet

Morro ! Virker som det er mange som kan jo :)

Nettet mitt har vært nede en stund, så har ikke fått sett noe av denne tråden, men så nå og ble veldig glad for at så mange kunne.

Når passer det eventuelt for dere? Kan også komme meg til togstasjonen i Asker, så kan godt møte folk der, men vet ikke åssen jeg kommer meg videre til Semsvannet f.eks.

Iallefall, jeg har hest så har litt begrenset med tid, så første gang jeg kan nå fremover, må være i neste uke, Tirsdag, Fredag eller Søndag. Ellers kan jeg uka etter det og :P

Når kan dere, og eventuelt hvor er det best å ha ett treff? Dere som kjenner Asker.. xD

Skrevet

virker som det blir snakket om FØRSTKOMMENDE søndag. Jeg kan ikke da, men jeg kan neste søndag igjen.

Er på gjeterhundkurs denne helgen.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...