Gå til innhold
Hundesonen.no

Sko.


Aussieglis

Recommended Posts

Skrevet

Jeg må bite i det sure eplet å kjøpe meg nye sko! :glare: "altmuligskoene" jeg har hatt i to år har begynt å dele seg i to, så jeg må bruke noen tursko som egentlig er litt for små.. Jeg er sikkert den eneste jenta i verden som bare har ET par sko :P

Jeg ønsker meg sko som ser OK ut samtidig som de er gode å ha på! De må tåle vann/sørpe/gjørme og kunne brukes de fleste plasser, både i skog og på asfalt/grus og sånt.

Noen tips? Jeg har ramlet HELT ut av alt som heter sko og tilbehør, kan ikke huske sist jeg kjøpte noe til meg selv. :P (og dette skrives av hun som ikke kunne gå ut døra med søpla uten sminke og ordnet hår som 16åring.)

Guest Gråtass
Skrevet

Jeg har riktignok langt mer enn ett par sko, men jeg trøster meg med at det er praktiske sko. Jeg har ett par fjellstøvler som jeg har som all-round sko. Brukes på tur, trening, kurs kort sagt alt mulig i vinterhalvåret. Jeg har også ett par goretex joggesko som er anvendelige til alt sommerhalvåret.(begge parene er viking oppdaget jeg nå, tror det er en tilfeldighet altså) I tillegg har jeg muck boot på ønskelista, så jeg kan bytte ut gummistøvla som gårdsfottøy.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...