Gå til innhold
Hundesonen.no

Hd-resultat!


Caroline

Recommended Posts

Skrevet

Mange leste tråden min og svarte da jeg lurte på iddelt tidspunkt å røntge liten hund. Etter litt om og men og noen runder med meg selv og rådføring hos vet, ble Villa røntget 13 mnd. gammel.

Og idag kom resultatet, Villa har A på hoftene :D Måtte bare dele den gode nyheten jeg!

Skrevet

Grattis!

Kan ikke bli bedre enn en A, vet du...

Og til Lill - husk på at hunden blir IKKE sykere av å få et brev fra NKK med tåpelige bokstaver på!

Joda, vet at vi alle sikkert VET dette - men det er faktisk godt å bli minnet på dette av og til også.

Fikk selv en E (sterk grad) på stamtavlen til en av mine for noen år siden, og ble sååå lei meg (selvsagt). Men da var det en meget kjent oppdretter som sa til meg: "Jamen, han er snill, grei, pen og vinner på utstillinger?"

Jeg svarte "ehh... ja, men hva har DET med saken å gjøre - han er jo syyyk"..

Hun sa da - "det finnes MYE mer på en hund enn hofter - og så lenge HAN ikke viser at han er syk, så ER han ikke noe "sykere" bare fordi at du VET det!"

Og ang. det med utstilling: "Så fint at dere kan fortsette med noe han gjør det så bra på da, eller?"

Så vi fortsatte å stille ut, og hadde masse moro med den han før han døde i en alder av 5 år pga hjertefeil... (En helt annen historie)

Etter det så tenker jeg alltid at uansett HD-resultat, så ER jo faktisk hunden akkurat den samme selv etter HD-røntgen.

Men uansett - lykke til alle som skal HD-røntge (eller andre tilsv. undersøkelser) - jeg skal selv røntge en snart - og det er akkurat like nervøst...

Susanne

Skrevet

Gratulerer med godt resultat :P Det er alltid godt å vite at hoftene er i tipp topp stand.

Forøvrig! synes jeg SusanneL har skrevet et godt innlegg!

Skrevet
Ånei, hva nå? Du har jammen hatt nok uflaks :)

PL grad 2 på begge bein på Teq. Det ene kneèt gikk ut av ledd på Søndag. Ekkelt...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...