Gå til innhold
Hundesonen.no

Fuktsikkert teppe


SFX

Recommended Posts

Skrevet

Jeg ser enkelte har et teppe som på den ene siden minner om et ordinært teppe, men på undersiden er det et materiale (presenning?) som ikke trekker til seg vann, og dermed kan hunden ligge tørt på våte og fuktige underlag. De jeg har snakket med har fått teppene som bonusgave av fôrprodusenten sin, og jeg skifter ikke fôr for å få et teppe. Det må da være andre som synes disse teppene virker smarte, og selger de? Men hvem?

Blir veldig glad for tips og linker, og har lommeboka klar! :-)

Skrevet

Jeg vet ikke hvor du skal ha dette teppe, men jeg tror disse er veldig bra. Det er nok ikke helt det du vil ha kanskje, men hvis det er på turer og slik du skal bruke det, så er det kjempe bra :whistle:

Skrevet

Det er ment til å ha med på utendørs utstillinger og andre stevner. Gode underlag i buret har jeg, men det er jo ikke alltid praktisk eller nødvendig å ha med/bruke bur, og det er greit å ha et tilbud til hunden mens man venter ti minutter på utsiden av ringen, uten at hunden blir våt av underlaget. Så det er altså mest fukt, ikke så mye kulde, jeg trenger beskyttelse mot.

Men takk for link!

Skrevet

Høres ut som du mener et slags piknik-teppe? (har prøvd å google for bilde..men, men) De ser ut som vanlige tepper på forsiden, men er dekket av plast på baksiden slik at de er vanntette. I sommer fikk du slike overalt, typisk biltema, Kid, princess og slike steder. Lykke til :whistle:

Skrevet
Høres ut som du mener et slags piknik-teppe? (har prøvd å google for bilde..men, men) De ser ut som vanlige tepper på forsiden, men er dekket av plast på baksiden slik at de er vanntette. I sommer fikk du slike overalt, typisk biltema, Kid, princess og slike steder. Lykke til :whistle:

Ah, takk for forslag! Det kan jo passe bra - og de er sikkert i salg i butikkene til utstillingssesongen utendørs begynner igjen.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...