Gå til innhold
Hundesonen.no

Min presentasjon


elisabethj

Recommended Posts

Jeg er 21år og har to dyr for øyeblikket. Jeg har gått på hestelinja, og har fagbrev på hest.

For tiden jobber jeg i klesbutikk, men skal muligens begynne på konduktør skolen.

Jeg har verdens herligste blandingshund på 6år, som jeg har hatt siden han var 7uker gml.

Jeg fikk i år ett hingsteføll som jeg har planlagt fra dag en.

Litt mere om dyrene mine.

Randy

Født: 10.10.01

Rase: blanding (schæfer, border collie, hamilton støver, elghund og mellom schnauzer)

Kjønn: Hann

IMG_6471.jpg

IMG_0876.gif

IMG_0815.gif

Randy elsker å rulle seg. Han gjør det flere ganger hver eneste dag.

IMG_0180.jpg

IMG_1647.jpg

IMG_1486.jpg

IMG_1424.jpg

IMG_1290.jpg

IMG_9379.jpg

Randy har vært med i stallen fra dag en, og er ingenting han liker bedre enn å løpe side om side med hester.

Noen ganger mistenker jeg han for å tru at han er en hest. Han stjeler alltid gulerøttene i stallen og storkoser seg med dem.

Takeover Lad

e. Likely Lad u. Dame New

Født: 20.05.07

Rase: varmblodstraver

Kjønn: Hingst

IMG_2711.jpg

Takeover kom til verden en solskinnsdag ti over åtte på kvelden.

IMG_1799.jpg

1dag gammel og veldig nysgjerrig.

IMG_1812.jpg

IMG_3213.jpg

3dager gammel, første gange ute.

IMG_5162.jpg

sommerbeite 1mnd

IMG_2528.jpg

IMG_9491.jpg

Var en stor gutt som kom hjem fra beite nesten 4mnd gammel.

IMG_1016.jpg

Mye som skal læres, før stor traver kan bli.

IMG_1167.jpg

IMG_3939.jpg

5mnd

Blei en del bilder av barna mine det her. Men føler det var minimumet jeg la ut. hehe

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...