Gå til innhold
Hundesonen.no

Kattungene er født!


MariaN

Recommended Posts

Skrevet

Se så søøte de er :(

Da bildene ble tatt var det fire stk som var født, men det kom en til senere :)

dsc2306qf3.jpg

dsc2312kf8.jpg

Herlig..

dsc2313dj7.jpg

dsc2321bz3.jpg

dsc2326zq9.jpg

Plutselig ble det tre..

dsc2329xz6.jpg

Her er de fire :banke:

dsc2340vp3.jpg

dsc2342ry2.jpg

dsc2344zj9.jpg

dsc2347lr1.jpg

Skrevet

Var selv med på fødselen til vår katt, Non stop, noe av det mest spennende og nydeligste jeg har vært med på : ) Gratulerer så mye med små nurk ^_^

Skrevet

takktakk :P

De er så søte atte!

Har så smått begynt å åpne øynene sine. En liten sprekk.

I dag fikk jeg bra panikk! :devil:

Kattene ligger i et bur hvor toppen er lukket foran og åpen på toppen (slik at Diesel ikke kommer seg inn, men katten kommer seg inn/ut).

Diesel var alene oppe, og typen stod i dusjen. Og kattungene var BORTE! ;)

Jeg lette overalt. Så fant jeg de under senga til broren min.. Puh! ;)

Trodde bikkja hadde tatt de..

dsc2371hx6.jpg

dsc2366ot6.jpg

Skrevet

Legg merke til tunga/tennene til Diesel. Sulten på kattestek

"Kom til meg småpuser"

dsc2514ft7.jpg

"Kom... Ja kom til OnkelDiesel"

dsc2515km2.jpg

Der ja... Litt nærmere nå så....

dsc2518mv4.jpg

"Liiitt til.. komme da pusepusepuus.." -"Så fine tenner du har Onkel!"

dsc2517hu3.jpg

"Så godt du lukter"

dsc2518tf7.jpg

"Æ har`n !!"

dsc2516bn9.jpg

Skrevet

Ååååå!! For noen nusselige små nurk!!!!

Det er jammen ikke mye som er søtere enn kattunger.... kos deg med dem, og hils fra meg :icon_redface:

Skrevet

Dette er resultatet av en ekte bakgårdsmix, det er også moren og bestemoren..hehe. :o

Vi skal beholde en eller to. De to mest lodne.

:blink: Her er noen bilder tatt for noen dager siden :lol:

dsc2658vb9.jpgdsc2643qg4.jpg

dsc2657im0.jpgdsc2617jv5.jpg

dsc2640rf3.jpgdsc2634bv0.jpg

dsc2610gw6.jpg

dsc2620wz9.jpg

dsc2629py7.jpg

dsc2627ve9.jpg

Her er et bilde av Diesel som vasker den ene. Hadde aldri i verden trodd en stor valp på 10 mnd kunne være så snill med fem nøster som springer rundt. Han slikker seg rundt munnen, og snur vekk hodet. "jeg er ikke farlig".

dsc2603ot8.jpg

  • 2 weeks later...
Skrevet

Nå er de straks åtte uker, og snart klare for nye hjem (12 uker!).

Slik feirer vi jul her i gården, i treet. :Laugh:

n750515373_1885698_4920.jpg

n750515373_1851862_207.jpg

n750515373_1851858_9188.jpg

n750515373_1851861_9970.jpg

Legg merke til halen til han i midten. Den ligger opplangt ryggen, mens den ved siden av har den normalt.

Han har halen sin på ryggen hele tiden, også når han leker, da de andre har den rett til værs :Laugh:

n750515373_1888479_9867.jpg

Skrevet

Ja de er så nuskete atte :icon_redface::)

Her er enda et bilde av han med halen. Haha har dere sett lignende? Det har ikke jeg.

Lurer på om han er en Chi/Pom. blanding???

n750515373_1889037_4890.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...