Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som kan gi meg litt info om kaninutstilling?


lena_rabbit

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Kan sikkert svare på litt eg. Kva vil du vite? :icon_fun:

Først og fremst må ein bli medlem i NKF (Norges kaninavlsforbund), eller i eit lokallag som er underlagt NKF. Så må du ha ei reinrasa kanin i ein fargevariant som er godkjent for rasen. Så er det egentlig bere å melde på utstilling ;)

Vanligvis leverer man dyra fredagskvelden den helga, dyret blir bedømt lørdagen, og så er det heimreise søndagen. Er også andre typer utstilling, som for eksempel kasseutstilling, der ein møter opp med dyra den dagen utstillinga er, og dei blir ståande i reisebur til dei er bedømt og så reiser ein heim igjen same dagen.

Kan ikkje så altfor masse, men har vært på litt utstillinger rundtom, så kan litt :icon_fun:

Skrevet
Jeg har en kanin, han heter Oliver og betyr ALT for meg.

Men, den er kjempehyper og er blitt litt aggressiv. :D

Jeg vil stille den ut!

Begynner den å bli agressiv burde du spare den stakkars kaninen for kaninutstilling! På en kaninutstilling blir kaninen håndtert av fremmede mennesker (bærere og dommere), og en agressiv kanin vil aldri trives der.

Skrevet

Det er veldig mulig den bare er teriotoriell i buret sitt når du sier den er agressiv. De fleste "agressive" kaniner er egentlig bare meget teritorielle.

De aller, aller færreste kaniner biter når de er utenfor buret. Nå mener jeg ikke napping på klær osv. men når den virkelig biter i hånden - og sitter der.

Skrevet
Begynner den å bli agressiv burde du spare den stakkars kaninen for kaninutstilling! På en kaninutstilling blir kaninen håndtert av fremmede mennesker (bærere og dommere), og en agressiv kanin vil aldri trives der.

Jaja..

Jeg vet ikke helt jeg. :rolleyes:

Skrevet
Takk for hjelpen! Jeg har en dvergvedder, hvit. Hvordan melder man seg inn da? Koster det noe?

- Vil ha svar

- Lena H og kaninene

Det står i utstillingsannonsa korleis ein melder seg på. :icon_fun:

Vanlegvis brukar ein Excel-skjema som ein kan laste ned fra www.kanin-nkf.net , der ein fyller ut kaninas rase, farge, alder, Venstre ørenummer, vekt og klasse den skal stillast i.

Vanlig påmeldingsavgift for utstillingar er cirka 50 kroner per kanin.

Forresten må kaniner som skal stillast være øremerka i Venstre øre.

  • 3 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...