Gå til innhold
Hundesonen.no

tett innpå...


Calum

Recommended Posts

Skrevet

Hvordan skal jeg få Teddy til å gå tett innpå meg?

Føler at når han er så lav skyter han kopppen litt ut til siden får å få kontakt med meg. Pluss at han går litt langt ut på siden.

Skrevet

bruk lenke halsbånd eller så kan du stå helt stille uten å si noe til hunden kommer til riktig sted, deretter roser du masse.

Skrevet
Hvordan skal jeg få Teddy til å gå tett innpå meg?

Føler at når han er så lav skyter han kopppen litt ut til siden får å få kontakt med meg. Pluss at han går litt langt ut på siden.

Det er naturlig for hunder å være litt redd for å få foten sin påtråkka (om noen skjønnte den :) ) Det kommer nok etterhvert. jeg har ikke noe råd til deg egentlig. Det du kan gjøre er å øve ved en fortauskant så hunden må sette seg inntil beina dine.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Fortauskant / kant med vått gress e.l. + klikker. Gradvis øke kravet til hvor nærme han må gå for belønning. Ikke tråkke på han underveis (= stooort tilbakesteg...) :oops: :wink:

Skrevet

Du kan og øve det inn med å gå nær en husvegg. Det har jeg gjort fordi jeg hadde ei tispe som var sånn. Fant meg en litt lang bygning og så gikk vi langs den med hunden nærmest veggen. Samme måte brukte jeg for å få til en perfekt sitt. :)

Skrevet

hihi, samme her... Vicky er noen ganger litt innpåsliten. jeg tror det er veldig viktig å bygge opp ekte kontakt og glede, da får man en hund som henger på beinet :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...