Gå til innhold
Hundesonen.no

tett innpå...


Calum

Recommended Posts

Skrevet

Hvordan skal jeg få Teddy til å gå tett innpå meg?

Føler at når han er så lav skyter han kopppen litt ut til siden får å få kontakt med meg. Pluss at han går litt langt ut på siden.

Skrevet

bruk lenke halsbånd eller så kan du stå helt stille uten å si noe til hunden kommer til riktig sted, deretter roser du masse.

Skrevet
Hvordan skal jeg få Teddy til å gå tett innpå meg?

Føler at når han er så lav skyter han kopppen litt ut til siden får å få kontakt med meg. Pluss at han går litt langt ut på siden.

Det er naturlig for hunder å være litt redd for å få foten sin påtråkka (om noen skjønnte den :) ) Det kommer nok etterhvert. jeg har ikke noe råd til deg egentlig. Det du kan gjøre er å øve ved en fortauskant så hunden må sette seg inntil beina dine.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Fortauskant / kant med vått gress e.l. + klikker. Gradvis øke kravet til hvor nærme han må gå for belønning. Ikke tråkke på han underveis (= stooort tilbakesteg...) :oops: :wink:

Skrevet

Du kan og øve det inn med å gå nær en husvegg. Det har jeg gjort fordi jeg hadde ei tispe som var sånn. Fant meg en litt lang bygning og så gikk vi langs den med hunden nærmest veggen. Samme måte brukte jeg for å få til en perfekt sitt. :)

Skrevet

hihi, samme her... Vicky er noen ganger litt innpåsliten. jeg tror det er veldig viktig å bygge opp ekte kontakt og glede, da får man en hund som henger på beinet :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...