Gå til innhold
Hundesonen.no

Alternativt bildeprogram?


ida

Recommended Posts

Skrevet

Hittill har jeg behandlet bildene jeg vil legge ut i photobucket. Eller jeg "editer" dem ned til webmail størrelse. Stort sett er dette helt greit, men noen ganger ville bildet blitt mye finere om det var litt større. De gangene jeg har prøvd å legge ut større bilder, blir de slettet. :closedeyes: Jeg ser jo at andre legger ut store bilder og lurer på hvilke program dere bruker for å manipulere størrelsen til "akkurat lite nok".

Skrevet

Jeg bruker photoshop elements (koster penger), med det kan jeg velge nøyaktig antall pixler i bredden/høyden for å få bildet så stort jeg ønsker. Man kan gjøre det samme i picasa (gratis), men der kan man bare velge antall pixler i bredden. Det holder i de fleste sammenhenger, det er uansett ikke spesielt gunstig å endre balansen mellom høyde og bredde.

Skrevet

Du finner sikkert noen tips i den andre tråden om bilderedigeringsprogrammer som ligger her. Jeg kan iallefall anbefale Irfanview, verdens enkleste lille gratisprogram, bruker det hele tiden. Der kan du selv velge hvor stort bilde du vil ha ved å skrive inn feks hvor mange pixler bredt du vil ha det.

  • 1 month later...
Skrevet

"Gimp" er gratisvare. Det er et meget avansert bilderedigeringsprogram, og står ikke noe tilbake for Adobe sin Photoshop

Kan lastes ned på http://www.gimp.org/

Det kan sies at det kreves noen timer for å lære seg å bruke programmet ordentlig :icon_redface:

Photofiltre er imidlertid ganske enkelt å bruke, og kan fritt lastes ned

  • 3 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
    • Har ofte erfaring med at de jeg spør på utstillinger eller andre stevner bare roser hunderaser helt og forteller kun det positive. De jeg snakka med på messen var kun positive til rasen.
    • Jeg har møtt noen fine individer, men ikke nok til at jeg tenker at rasen er en fin og god brukshund. Alt for mye merkelig mentalitet ute å går, og allergi og hd
    • Hunder lever fint med tre ben, jeg ser ikke at en amputert tå vil utgjøre store problemer for en såppas sprek rase. Hvis hunden ellers er frisk og sprek ville jeg gjort det, selv om den er godt voksen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...