Gå til innhold
Hundesonen.no

Lone Star


Baby

Recommended Posts

Skrevet

Jeg bruker seniorforet til Lone Star og er fornøyd. Kunne ønsket meg litt mindre avføring, men seniorfor inneholder mer 'fyllstoff' enn vanlig voksenfor. Konsistensen på avføringen er helt OK. Min relativt kresne hund liker også smaken på foret og det er nesten det viktigste for meg.

Skrevet

Jeg brukte Lone Star i mange år når jeg hadde schæfer, var veldig fornøyd! :icon_redface:

Tror det beste er å prøve ut på din hund, for dette varierer veldig fra hund til hund...

Akkurat som med LABB det, noen er super fornøyd, andre hater det...............

Jeg bruker RC nå...

Skrevet

Foreldrene mine forer cavaliervalpen sin på lonestar og hun har alltid hatt en helt fantastisk skinnende pels. Hun GLINSER! Avføringen er ok, litt mye, men fin på konsistens.. Uhm.

Skrevet
Foreldrene mine forer cavaliervalpen sin på lonestar og hun har alltid hatt en helt fantastisk skinnende pels. Hun GLINSER! Avføringen er ok, litt mye, men fin på konsistens.. Uhm.

Høres bra ut. Tispa mi har nemlig litt dårlig pels, så håper det fungerer på henne og da. :icon_redface:

Skrevet

Jeg vet om en bearded collie-kennel som har brukt dette fôret i årevis. De har hatt flotte pelser og sunne hunder i alle år, så jeg vil anta og tro at det er et godt fôr også for pelshunder.

Tror sjelden eller aldri jeg har hørt noe negativt i det hele tatt om dette fôret, jeg (bortsett fra det toya her sier).

Susanne

Skrevet
Jeg vet om en bearded collie-kennel som har brukt dette fôret i årevis. De har hatt flotte pelser og sunne hunder i alle år, så jeg vil anta og tro at det er et godt fôr også for pelshunder.

Tror sjelden eller aldri jeg har hørt noe negativt i det hele tatt om dette fôret, jeg (bortsett fra det toya her sier).

Susanne

Dette høres jo flott ut. :icon_redface:

Skrevet

har 2 kamerater som fôrer hundene sine på ulike typer av lone star. den ene hunden er en blandingshund av retriverraser og spaniel, han bor ute året rundt i lavvo og er sunn, frisk og matglad. Lite problemer med han (og jeg får høre om samtlige av de som dukekr opp... beskymret hundeier:P)

Nummer to er en kamerat som har 2 voksne huskier og 2 valper. De fôres alle på lone star, men kombinert med diverse kjøttmat. Bra hold og pels på disse også. Avføringen er bra den òg.

Alle hundene er aktive turhunder som er mye ute og derfor trenger bra fôr. Så de er iallefall fornøyd:)

Skrevet

Tror han av vennene mine som bor i lavvo betaler rundt 350 kr sekken.. men skal ikke si det for sikkert, er iallefall ganske billig fôr.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...