Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor lenge før noen andre kan passe valpen?


Theresesia

Recommended Posts

Skrevet

Vi får en liten valp snart (JUHUU endelig) og jeg har liksom tenkt at vi er hjemme med valpen den første uka før vi begynner å ta henne med steder. eller hvertfall de første 4-5 dagene da???

men så er jeg invitert på noe greier første helga, så jeg har avtalt med typen min så han skal være hjemme den helga så jeg kan dra bort lørdagn. også ringer han i dag og sier jobben skal ut den lørdagen. og da blir jeg ganske sur og spør om han vil at jeg skal droppe mine planer. men det vil han ikke. han bare lurer på om noen andre kan passe valpen. jeg tenker at valpen har vært hos oss i 7 dager og så skal noen andre passe den en kveld og natt, blir ikke det litt drøyt??? det er alt for tidelig vel? men for å si det sånn, familien min kommer jo fort til å bli kjent med henne da. første uka liksom. men allikevel, blir det ikke for tidelig at noen andre skal passe henne 7 dager etter atte vi henta a???

Skrevet

Hva om du tar henne med bort på besøk til de som event skal passe henne, slik at hun blir kjent med plassen/personene sammen med deg? Da blir det kanskje ikke så "skummelt" når lørdagen kommer?

Bare en tanke...har ikke hatt valpen vår mer enn ti dager vi heller, så vet ikke så mye mer jeg heller.

Skrevet

Er enig med Hemne her, det kan være smart :blink:

Men må bare si en ting, ikke får å være negativ, men ettersom du viste at valpen kommer snart, så hadde jeg takket nei til den invitasjonen, og valgt å være hjemme med valpen.

Min valp er nå 5 mnd, og jeg måtte være hjemme med henne mens typen dro til Rudskogen, det var kjipe greier, men jeg ville heller tilbringe tid sammens med den lille, så den ble trygg på meg, og de nye omgivelsene.

Det er jo også litt tungt for valpen den førtse uken, siden den ikke er sammens med sine søsken lengre, så for min del hadde det vært et enkelt valg.

Håper du finner ut av det.. :blink:

Skrevet

ja nå har det ordna seg. jeg sa at da ville jeg droppe mine planer heller og være hjemme med valpen, men da valgte heller typen å være hjemme. :blink: jeg synes heller ikke hun skal være hos noen andre etter kun 1 uke! det er bare den lørdagen jeg skal vekk. skal jo være hjemme ellers. men da er han hjemme den lørdagen :blink:

Skrevet

Evt. kunne du vel fått noen du kjenner og stoler på til å passe valpen hjemme hos deg til typen kom hjem?

Spørs litt hvordan valpen er også. Har hentet valp og hatt den hos dagmamma allerede etter et par dager jeg. Det gikk kjempegreit.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...