Gå til innhold
Hundesonen.no

Undulat - skal jeg kjøpe nå, eller vente?


Vilma

Recommended Posts

Skrevet

Gikk forbi en dyrebutikk i dag, og så noen veldig søte undulater der (eller alle er jo søte da). Da våknet undulatinnstinktet mitt til liv, og jeg tenkte kanskje å kjøpe en.

Dette hørtes kanskje veldig spontant og uoverveid ut, men det er det forsåvidt ikke, er godt vant med fugler, og har hatt 3 undulater opp gjennom årene. Så det blir ikke noe nytt jeg går til, så jeg lurer ikke på noe i den forstand.

Det som er nemlig, er at de på dyrebutikken ikke vet nøyaktig hvor gamle undulatene er, men de sier da at de fikk dem da de var leveringsklare for en uke siden. Hvor gamle er leveringsklare undulater? De undulatene vi har hatt kom til oss da de var 5 uker, og de har alle blitt utrolig tamme. Jeg vil jo selvsagt at undulaten jeg kjøper nå skal bli like tam, men siden det virker som om de er noe eldre, lurer jeg på om det er mulig i det hele tatt, eller om det løpet er kjørt. Vi har jo fått våre undulater før de har fått farge på nebbet, men den jeg så meg ut nå så man tydelig var en gutt. De sorte pannestrekene gikk alikevel helt ned.

Er det noen som har innspill, burde jeg vente til et nytt kull kommer, eller vil det omtrent bli det samme?

Det blir i såfall over helgen jeg kjøper den, men fortsatt er jeg litt usikker. Bur og alt er klart, så nå mangler bare fuglen..

Håper på svar :)

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Skrevet

han var nydelig :P .... :blink: .. Gratulerer. Vi hadde en helt lik undulat engang. Han het Kallle :P ... Og han var tam da vi kjøpte han :P ... Hvordan går det.. Hva gjør dere med undulater for at de skal bli tamme?

EDIT.. elsker undulater, men vil ikke ha nå, siden jeg bor i dette huset =/...Får vente til jeg flytter ut :P.. Er litt tryggere for selve fulen :P .. Og da skal jeg ha en blå gutt ved navn Kalle :P ... Gleder meg :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...