Gå til innhold
Hundesonen.no

Lørenskog Hundeklubb


Lilleulv

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Jeg har sett litt etter valpekurs på Romerike som begynner i november. Aldri hørt noe om Lørenskog Hundeklubb før, men disse skal ha oppstart av valpekurs i november som passer oss veldig bra. dessuten er det nært der jeg bor og overkommelige priser. Jeg ringte og snakket med de om metoder og diverse, og det hørtes jo kjempebra ut. Valpekurset er kun en "valpebarnehage", KUN sosialisering, kontakttrening og miljøtrening + innkalling. besøk hos dyrlegen og tur til lillestrøm med valpene. Høres jo kjempebra ut da! så jeg har meldt meg på kurset.

Men kunne gjerne tenke meg å høre andres erfaringer både med valpekurset og Lørenskog HK generelt. bare så jeg vet jeg kommer til et bra sted. er ute etter masse positive opplevelser for min nye valp, og dyktige instruktører. Når jeg ser på hjemmesidene deres så synes jeg det ser rimelig bra ut altså, og det å følge opp med unghundkurs, dressurkurs og sporkurs hadde passet oss bra. så lenge det er kvalitet på kursene og positive metoder.

Skrevet
Kan jeg spørre om hvor de trener? Og pris?

Vurderer egentlig kurs med minstefrøken, men er jo litt sent med valpekurs kanskje :blink:

www.lorenskoghundeklubb.no

:)

Skrevet

Jeg har gått kurs hos Lørenskog hundeklubb, og det er en veldig hyggelig, og uformell klubb.

Kursene deres varierer vel litt med instruktøren man får, men jeg har hørt mange som er veldig fornøyd. Når jeg meldte meg på kurs, var det for få påmeldt på alle kurs, så både valp- grunnkurs og bronsemerkekurs ble slått sammen og hadde to instruktører. Det bli liksom litt vel rotete....

Men det er en stund siden, så jeg har ikke hørt om slik kurssammensettning i ettertid.

Og det ER en hyggelig hundeklubb, med masse trivelige folk... :blink:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...