Gå til innhold
Hundesonen.no

Hjelp! Komme seg fra Porsgrunn by til NRK utstillinga?


Susanne&Tapper

Recommended Posts

Hei, eg hadde tenkt meg på utstilliga i porsgrunn den 13.10. Vi(Eg og ei vennine) skal ta buss/tog fra Tønsberg til Porsgrunn. Men der fra er det 18min med bil til Ringveien 71, Herre. Og det er der utstillinga er, veldig kjipt, for eg hadde veldig lyst å komme å sjå pga av toller blir eventuellt min neste rase + det er min første utstilling :lol:

Det er ingen her inne som veit om ein buss som går i nærheten, eller om noken kjempe greie folk, som har ekstra plass i bilen sin til 2 hundegale ungdommar på 15 og (snart) 16 år? :D

Bur på Vestlandet, og det er veldig få utstillingar, spesielt med toller.. ;) Kan vere min einaste sjanse på lenge... :P Håpa det er noken kjempe greie folk der ute som kan hjelpe oss! :P

Mvh 2 desperate ungdommar! :thumbs:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Utstillingen er ikke på Herre, den er i Heistad hallen. Ta buss til Porsgrunn rb.st (fra Tønsberg f.eks) Ta så bussen M1 mpt Langesund og si du skal til heistadhallen. Busstoppet ligger ca 4-5min å gå fra hallen. (M1 går hver halve eller hele time)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, men eg trudde det ikkje gjekk tog på lørdagen? Fant ikkje noken rute for den dagen på nettet.. Ikkje eg hvertfall da.. Går toget på lørdagen?

Det skal gå tog rundt hver time, selv på lørdager. Men jeg tror nsb surrer litt med Porsgrunn stasjon, den er ikke helt enig i at det er en stasjon. :D Men hvis du sender meg en pm, så kan jeg gi deg alle rutene som går på lørdag. ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Henger meg på pinewood! Jeg har hatt herre/unisex vest og den passet meg godt i bredde. Ble dessverre litt for lang eneste så var uheldig å ødela glidelåsen og sømmen på en lomme i ett fall. Foreløpig eneste minuset med den er at den blir litt tung om man er ute i heftig regn.  Fikk sommerversjonen til pinewood i erstatning fra widforss og den bruker jeg hele tiden. Store gode lommer som rommer masse! ikke opplevd å miste noe utav, og i konkurranse setting så skal det ganske mye til for at leker ligger synlig for dommer også. Så sånn teknisk disk som det skal det godt gjøres at skjer også.    Har også en IQ Dogsport multifunctional jakke jeg bruker på vinteren og jeg elsker den!! Liker spesielt godt at det er linere til lommene så man kan vaske dem ofte om man bruker litt grisete godbiter. Ikke fult så dyp lomme bak som pinewood, men ok nok. 😊    Har også en eldre CRW vest fra hooks og den er jeg ikke så fan av. For små lommer og for lett å miste ting utav. Fordelen er stofftypen som ikke tar til seg så mye vann i regnvær. 
    • Kan være. Føler allikevel for å høre musikken sammen mens vi går. Han blir glad av musikk han liker, og den trafikkstøyen er ganske ubehagelig når en legger merke til den. Den er ujevn, uforutsigbar, og det er ikke behagelige lyder. Veldig til susing pga hastigheten. Kjent for å ha ugunstige effekter på helse. Å fokusere hørselssansen på Bob Marley istedenfor er antakelig sunnere for såkalt mental helse. Alternativt, så kan vi selvsagt busse de tre holdeplassene for å bare ha fuglekvitter og klukkende elv på øret siste delen av veien. Også en mulighet. Det er bare så mye mer lettvint å gå enn å styre på med buss som går 1-2 ganger i timen for de tre holdeplassene. 
    • Trenger han faktisk lyden? Jeg vil tippe han får pulsen godt nok fra et headset på deg.
    • Har tenkt på det, spille synkront i to headphones, og prøvde på hunden et rundt halsen, men det blir for dårlig lyd til ham. For mye av høyfrekvente lyder og ingen bass. Må ha fyldigere lyd for å kunne nyte den.  Ingen fare for å forstyrre omgivelsene, en møter svært sjelden andre mennesker langs den veien der, og de har i 100% av tilfellene så langt vært på sykkel, som farer fort forbi.  Med mindre det finnes headphones lagt spesielt for hunder (tror ikke han vil like det mens vi er i bevegelse i dynamiske omgivelser) er jeg derfor ute etter en så nett og praktisk og rimelig ghettoblaster som mulig, til å bære på kroppen med stropp. Det er 20 min langs et sånt grusomt kjedelig strekke hver vei, til hver eneste trening hele sommerhalvåret. Trenger sprite opp den turen littegrann
    • Hvorfor ikke bare bruke et headset? Det blir fort irriterende for omgivelsene hvis du skal prøve å overdøve trafikken med musikk...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...