Gå til innhold
Hundesonen.no

Drinker


Wanderlust

Recommended Posts

Skrevet
Du som jobbet i bar (og dere andre)

har en venninne som lurer på hva som er godt å blande ut Smirnoff twist apple med..?

Tja.. Ikke så mange barer som har den tror jeg.

Her er en varm drink hvertfall:

Green Apple Cinnamon

3 cl Smirnoff Green Apple Twist

1 cl Smirnoff Vanilla Twist

Sukker

Lime

kanel

Knust is

Serveres som en shortdrink, eller shakes på is og serveres i et cocktailglass.

Kan blandes også m sprite og denne akevitten jeg nevnte sist som jeg tror heter Salut.

Skrevet
En ting: Hvordan er holdbarheten når man har åpnet f.eks bols eller Pisang ambon?

Jeg og en gjeng var på hyttetur for noen år tilbake,hvor vi fant ei pisang-flaske som har stått der i omtrent 10år,og hele flaska ble drukket opp gitt. Men han som drakk mest var ikke helt i slaget dagen derpå,det skal sies :Laugh:

Skrevet
Harvy wallbanger:

2 cl sprit

2cl galiano

appelsinjuice

Dette her hele drinken men jeg pleier å ha litt sitronbrus oppi, da blir den myyye bedre! :) Dette har vært en av favortittene i maaaaange år! ;)

Min favoritt også...men jeg blir så jæ*** full av den ;) ...og dårlig dagen der på ;)

Skrevet

Jeg sverger til den gode gamle screwdriver ;) Det må være ordentlig god appelsinjuice og amundsen vodka (eller renat fra Sverige) ;) Også kan man gjerne ha bittelitt margarita drinkmix fra Gimsøy :)

Også oppdaget jeg noe som faktisk var kjempegodt (selv om ingen trodde på meg); tyrker og julebrus! Da mener jeg den brune julebrusen ;) Alldeles herlig ;)

Skrevet
Min favoritt også...men jeg blir så jæ*** full av den :lol: ...og dårlig dagen der på :thumbs:

Renate da, ikke hvis du bare tar en eller to...! ;):D

Skrevet
Så er det noen som kan komme med tips til gode drinker? Man skal ikke kunne smake spritsmaken (og jeg merker så og si alt), den skal være søt eller litt syrlig.

Men bacardi razz og pærebrus er KNALL ! søtt, og du merker overhode ikke spritsmaken. :icon_fun:

Nå bor du kanskje ikke her i møre og romsdal hvor vi har Oscar Sylthe som lager pærebrus, men det finnes i enkelte butikker rundt om i landet :D

Jeg har drukket meg ufin på den et par ganger for mye, så det er ikke min favoritt lengre :thumbs:

Disse to har en del oppskrifter :lol:

http://www.barkart.no/

http://www.aperitif.no/index.db2?id=80

Skrevet

Happy Apple er knall go da!

6 cl gylden rom

9 cl eplecider

1,5 cl nypresset sitronsaft

limeskive

Rist alle ingredienser unntatt limeskive i en shaker med knust is. Siles , pyntes med limeskive.

Skrevet
Jeg tror aldri jeg har hørt om én eller to... :thumbs:

Kanskje det var et bitte lite hint (litt intern) siden jeg og Marianne (og tror Annette m/Loke) dumpet på hverandre på lokalpuben en lørdag og jeg kan ikke si at jeg hadde drukket bare en eller to akkurat den kvelden... :lol:

Vi hadde det veldig gøy da... :D

Skrevet
Kanskje det var et bitte lite hint (litt intern) siden jeg og Marianne (og tror Annette m/Loke) dumpet på hverandre på lokalpuben en lørdag og jeg kan ikke si at jeg hadde drukket bare en eller to akkurat den kvelden... :D

Vi hadde det veldig gøy da... ;)

Hihihi du var vel kanskje ikke den eneste som hadde drukket litt mer, men jeg skjønner jo at du vinner denne greia her hvis du tror at Annette var med, for det var hun ikke!! :lol::thumbs::P

Skrevet
Hihihi du var vel kanskje ikke den eneste som hadde drukket litt mer, men jeg skjønner jo at du vinner denne greia her hvis du tror at Annette var med, for det var hun ikke! ;););)

;);) Ikke?? Hvem var det da?? For det var en eller annen fra noe forum? ...mener jeg å huske da... :D;) :icon_fun:

Skrevet
;):D Ikke?? Hvem var det da?? For det var en eller annen fra noe forum? ...mener jeg å huske da... ;);) :icon_fun:

Hehe nei, sorry assa, men hvor mange wallbangere hadde du fått i deg...??? *LER*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...